Bochnianin na Facebook-u

Bochnianin.pl - internetowy serwis lokalny BochniaBochnianin.pl - Bochnia, miasto bochnia, bochnianin

malopolanin.pl Kontakt Forum
Strona główna Wydarzenia A A A

23 Kwietnia 2014 18:00

Burmistrz mami radnych. Gdzie te konsultacje?

Radni komisji kultury o decyzji w sprawie zmian na Rynku

Najwięcej zastrzeżeń do decyzji burmistrza Bochni w sprawie wycinki drzew w Rynku mają radni komisji kultury. To właśnie ich jako pierwszych w zeszłym roku gospodarz miasta poinformował, że wstrzymuje realizację pomysłu, a teraz do niego powrócił nie tłumacząc dlaczego i przede wszystkim bez zapowiadanych konsultacji społecznych.

czytaj więcej komentarze (27)

22 Kwietnia 2014 15:18

Bocheńskie licea daleko w rankingu GW

XIX edycja rankingu liceów województwa małopolskiego

czytaj więcej I Liceum Ogólnokształcące w Bochni uplasowało się na 28. miejscu rankingu liceów województwa małopolskiego opublikowanego po raz 19. przez „Gazetę Wyborczą”. To spadek w tym notowaniu, bo rok temu szkoła znalazła się na 17. miejscu. O pozycji w zestawieniu decydują wyniki z zeszłorocznych matur pisemnych, a dodatkowe punkty dostać można za olimpijczyków i stypendystów ministra edukacji narodowej. Bocheńskie I LO może pochwalić się średnią 79,29 pkt. i ma 2 olimpijczyków.

czytaj więcej komentarze (26)

22 Kwietnia 2014 12:18

Uzbornia: Karpie i fontanna w oczku wodnym

W oczku wodnym w Parku Uzbornia pływają ryby

czytaj więcej Członkowie klubu spinningowego "Zębaty" z Bochni postanowili zarybić oczko wodne znajdujące się w odnowionym Parku Uzbornia. W zeszłym tygodniu przedstawiciel klubu Marcin Głód wraz z burmistrzem Stefanem Kolawińskim i jego zastępcą Robertem Cerazym wpuścili do stawu ryby kilku gatunków: karp koi, złota orfa, szubunkin (karaś), złoty lin, karaś ozdobny, amur biały.

czytaj więcej komentarze (27)

22 Kwietnia 2014 11:20

Motocykliści zjechali do Bazyliki - zdjęcia

W obiektywie Bochnianin.pl

czytaj więcej W świąteczny Lany Poniedziałek do Bazyliki pw. św. Mikołaja w Bochni zjechali się motocykliści z najodleglejszych stron kraju, by świętować X Galicyjskie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Uroczystej mszy świętej towarzyszyło tradycyjne ustawienie kasków u stóp ołtarza i współuczestnictwo w czytaniach liturgicznych.

czytaj więcej komentarze (18)

22 Kwietnia 2014 10:16

Północ i zachód Rynku bez drzew - zdjęcia

W obiektywie Bochnianin.pl

czytaj więcej Trwa wycinka zieleni wokół bocheńskiego Rynku. We wtorkowy, poświąteczny poranek wycięto drzewa w północnej i zachodniej części. Na ich miejsce nasadzona zostanie nowa zieleń, w założeniu lepiej pasująca do centrum miasta.

czytaj więcej komentarze (62)

21 Kwietnia 2014 20:18

Gracje 2014: Kandydatki - MONIKA - zdjęcia

Bocheńska Gracja 2014

czytaj więcej W kwietniowym wydaniu Kronika Bocheńska prezentuje trzecią kandydatkę do tytułu „Gracji Bocheńskiej 2014”. Jest nią Monika Sucharska, uczennica II klasy liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1. Po maturze rozważa studiowanie budownictwa na Politechnice Krakowskiej lub jednego z kierunków związanych z matematyką rozszerzoną na Akademii Górniczo-Hutniczej. - „Lubię matematykę. Bywa trudna, czasem ciężko pewne zagadnienia zrozumieć, ale cały czas stanowi dla mnie wyzwanie, które chętnie podejmuję” - mówi. W ciągu tygodnia dużo czasu poświęca nauce, w weekendy spotyka się ze znajomymi oraz swoim chłopakiem. Modowych trendów nie śledzi systematycznie. Woli sportowe

czytaj więcej

21 Kwietnia 2014 05:00

Wypadek w Łąkcie Dolnej. 7 rannych

KRÓTKO

Siedem osób zostało rannych w wypadku do jakiego doszło w niedzielę wielkanocną w Łąkcie Dolnej (gm. Trzciana, pow. bocheński). 19-latka kierująca autem straciła panowanie nad pojazdem i samochód wypadł z drogi.

czytaj więcej komentarze (65)

20 Kwietnia 2014 15:25

PRACA w AiFO: GŁÓWNA KSIĘGOWA

Ogłoszenie płatne

czytaj więcejA i F O GROUP Sp. z o.o., bocheńska firma  działająca w branży chłodniczej, specjalizująca się w: montażach instalacji i urządzeń chłodniczych w obiektach przemysłowych i komercyjnych produkcji drzwi chłodniczych przeszklonych i konstrukcji aluminiowych dla chłodnictwa dystrybucji części do produkcji urządzeń chłodniczych obecnie poszukuje pracowników na stanowiska: GŁÓWNA KSIĘGOWA Miejsce pracy: Bochnia Wymagania: wykształcenie wyższe kierunkowe co najmniej 2-letnie doświadczenie w pełnej księgowości bardzo dobra znajomość ustawy o VAT, ustawy o rachunkowości praktyczna umiejętność sporządzania deklaracji podatkowych (VAT-7) obsługa programów księgowo-finansowych (mile widziana znajomość programów CDN OPTIMA)

czytaj więcej

18 Kwietnia 2014 14:12

Bochnia wycofa się z budowy parkingu przy dworcu PKP?

Urzędnicy z wątpliwościami dotyczącymi parkingu przy dworcu

czytaj więcej Bocheńscy urzędnicy nie podpisali jeszcze umowy w sprawie budowy parkingu wielopoziomowego przy dworcu kolejowym. O wątpliwościach dotyczących tej inwestycji mówiono podczas piątkowego posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. Na "park and ride" zapisano w tegorocznym budżecie prawie 2 mln zł.

czytaj więcej komentarze (35)

18 Kwietnia 2014 12:34

Wraca podziemna trasa multimedialna

KRÓTKO

czytaj więcejKopalnia soli oraz spółka uzdrowiskowa doszły wczoraj do porozumienia w kwestii ponownego uruchomienia podziemnej trasy multimedialnej. Turyści zjeżdżający do podziemi bocheńskiej żupy będą mogli z niej korzystać od 1 maja - dowiedział się Bochnianin.pl.

czytaj więcej komentarze (11)
znalezionych: 9130, strona 1 z 913
  1234567891011
r e k l a m a

Bochnianin.pl: Po ile reklama? Już od 39 zł reklama

r e k l a m a

Ostatnio na Forum


 
x