Gracja 2014


Poprzednie edycje:  2013   |  2012   |   2011   |   2010   |   2009   |   2008   |   2007

Bocheńska Gracja 2014 - kandydatki

 

1. Justyna TOBIASZ

 

Pierwszą kandydatką do tytułu Gracji Bocheńskiej 2014 jest Justyna Tobiasz, maturzystka w I Liceum Ogólnokształcącym. Uczy się w klasie matematyczno-geograficznej, a od października chciałaby studiować zaoczne na kierunku związanym z administracją.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

2. Anita JAWIEŃ

 

Jako druga do grona kandydatek ubiegających się o tytuł „Gracji Bocheńskiej 2014” dołączyła Anita Jawień, uczennica drugiej klasy w II Liceum Ogólnokształcącym. Każdego roku odbiera świadectwo z paskiem. Po maturze chciałaby studiować geodezję na Akademii Górniczo-Hutniczej. W wolnym czasie słucha muzyki i czyta kryminały, głównie Harlana Cobena. Lubi sport i taniec.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

3. Monika SUCHARSKA

Uczennica II klasy liceum ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1. Po maturze rozważa studiowanie budownictwa na Politechnice Krakowskiej lub jednego z kierunków związanych z matematyką rozszerzoną na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

4. Gabriela SZCZUREK

Kandydatką, która dołączyła w maju do grupy pretendentek do tytułu „Bocheńskiej Gracji 2014” jest Gabriela Szczurek reprezentująca Zespół Szkół nr 2. O wyborze tej szkoły średniej przesądziła wycieczka do… Krakowa. Odwiedzając siostrę poszła na spacer na Błonia, a tam akurat przeprowadzono pomiary geodezyjne, które ją zainteresowały.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

5. Katarzyna WIŚNIOWSKA

Czerwcową kandydatką jest Katarzyna Wiśniowska, bardzo dobra uczennica technikum ekonomicznego, która do swoich ulubionych przedmiotów zalicza matematykę, elementy prawa i organizację działalności gospodarczej. W przyszłości chciałaby podjąć studia ekonomiczne.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

6. Karolina DZIURDZIA

Po wakacjach Karolina Dziurdzia, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, rozpocznie naukę w drugiej klasie biologiczno-językowej. Pierwszą ukończyła ze średnią ocen 4,75 (!) i świadectwem z czerwonym paskiem. Jej prawdziwą pasją jest jednak taniec.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

7. Aleksandra FISCHER

We wrześniowym wydaniu Kronika Bocheńska prezentuje siódmą już kandydatkę ubiegającą się o się o tytuł tegorocznej Gracji. – Jest nią Aleksandra Fischer, uczennica klasy filmowo-dziennikarskiej w II Liceum Ogólnokształcącym.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

8. Wiktoria WAŚNIOWSKA

– „Świetnie tańczy, uwielbia gotować, jest za pan brat z modą” - tak w październikowym wydaniu Kroniki Bocheńskiej rozpoczyna się prezentacja ósmej kandydatki ubiegającej się o tytuł „Gracji 2014”. Jest nią Wiktoria Waśniowska, licealistka z Zespołu Szkół nr 1.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

9. Marlena WEŁNA

W konkursie o tytuł „Bocheńskiej Gracji” dziewiątą kandydatką jest Marlena Wełna - uczennica technikum geodezyjnego w Zespole Szkół nr 2. Od czterech lat kibicuje siatkarzom z klubu PGE Skra Bełchatów, którzy są ośmiokrotnymi mistrzami Polski i sześciokrotnymi zdobywcami Pucharu Polski.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ

 

10. Magdalena STACHURA

Magda Stachura jest maturzystką w Zespole Szkół nr 3. Mówi, że to czego nauczyła się w technikum gastronomicznym na pewno przyda jej się w codziennym życiu, natomiast po maturze chciałaby kontynuować naukę na Wydziale Pedagogicznym lub Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Zobacz: GALERIA ZDJĘĆ