Wydarzenia

Żegocina. Zebrali prawie 56 tys. zł na leczenie Piotra - ZDJĘCIA

Tomasz STODOLNY

Prawie 56 tys. zł udało się zebrać podczas niedzielnej charytatywnej imprezy zorganizowanej w Żegocinie na rzecz mieszkańca gminy - Piotra Wolaka. Przygotowano mnóstwo atrakcji, a uczestnicy chętnie wrzucali datki do skarbonek.

Piotr Wolak z Rozdziela cierpi na dystrofię mięśniową typu Duchenne’a. Aby żyć potrzebuje serii bardzo kosztownych zabiegów, jakimi są przeszczepy komórek macierzystych. Rodzina od lat walczy o jego zdrowie, nie udźwignie finansowo ciężaru kolejnej kuracji. Dlatego społeczność gminy - głównie młodzi ludzie - z energią zabrała się za pomoc w zebraniu potrzebnych funduszy.

W ostatnich tygodniach impreza coraz bardziej się rozrastała, a do organizacji włączali się kolejni chętni. Dość powiedzieć, że przedsięwzięcie miało... ponad 130 sponsorów!

- Udało się zebrać ponad 55 800 - jednak pieniążki ciągle jeszcze napływają. Wynik zbiórki zaskoczył nawet organizatorów! - relacjonuje Łukasz Matlęga, jeden z inicjatorów akcji. Widać było po wczorajszej frekwencji, że mieszkańcy Żegociny potrzebowali takiej akcji - byli przy tym również bardzo hojni. Fajnie było bawić się razem, zjednoczyć wszystkich mieszkańców przy wspólnym celu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wszystko się udało i mogliśmy pomóc Piotrkowi. Najlepszym podziękowaniem dla wszystkich zaangażowanych osób był uśmiech na twarzy Piotrka.

- Wspólnie stwierdziliśmy, że warto to kontynuować, a impreza będzie cykliczna. Tak więc do zobaczenia za rok! - dodaje Łukasz Matlęga.

Historię Piotra Wolaka możecie poznać na portalu SiePomaga - TUTAJ. Za pośrednictwem tego serwisu można go także wspomóc finansowo. 

comments powered by Disqus

Najnowsze