Wydarzenia

Wręczono statuetki za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych

tim

Kilka dni temu już po raz kolejny dzięki gościnności państwa Kołodziejczyków w Restauracji Panorama w Starym Wiśniczu zorganizowano bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych z różnych ośrodków małopolski od Stróż k/Gorlic, po Łyszkowice k/Proszowic (łącznie 13 placówek w tym Dom Dziecka i SOSW z Bochni).

Bal rozpoczął się od uroczystej gali wręczenia statuetek i wyróżnień za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych. Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła w roku 2019 po raz pierwszy uhonorować i wyróżnić statuetką cztery osoby: Ewę Rachfalik, Krzysztofa Kołodziejczyka, Mieczysława Damskiego i Andrzeja Cieślika. Wiceprezes stowarzyszenia, kierownik WTZ Edward Firek w ciepłych słowach przedstawiał sylwetki laureatów, wyrażając wdzięczność i słowa uznania dla ich działalności i zaangażowania w sprawy osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie „Amicus Hominis” i WTZ Proszówki gratulują i dziękują wszystkim laureatom statuetki za wieloletnią współpracę, życzliwość i pomoc, a w sposób szczególny Krzysztofowi Kołodziejczykowi, który od wielu lat pomaga osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy.

Koordynatorem i współorganizatorem spotkania różnych środowisk osób niepełnosprawnych byli: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek.

comments powered by Disqus

Najnowsze