Wydarzenia

Co dalej z wywozem odpadów z Bochni? Prawdopodobnie aneks do umowy

Mirosław CISAK

Ostatniego dnia marca ma przestać obowiązywać wypowiedziana w grudniu przez konsorcjum firm BZUK-Ekombud umowa na wywóz odpadów z Bochni. W czwartek podczas sesji burmistrz Stefan Kolawiński poinformował, że prawdopodobnie zostanie podpisany aneks do umowy, a opłaty pobierane przez mieszkańców wzrosną, ale nie tak jak w sąsiednich gminach.

Przypomnijmy: W grudniu konsorcjum firm BZUK-Ekombud, realizujące usługę odbioru śmieci od mieszkańców Bochni, wypowiedziało trzyletnią umowę podpisaną z miastem pod koniec 2017 roku. Na początku stycznia, podczas zwołanego w nadzwyczajnym trybie posiedzenia komisji rewizyjnej, burmistrz Stefan Kolawiński poinformował, że magistrat rozważa dwa rozwiązania: rozpisanie nowego przetargu lub podpisanie aneksu z konsorcjum.

- W związku z wypowiedzeniem umowy na odbiór śmieci przez konsorcjum BZUK-Ekombud, jakie pan burmistrz przewiduje dalsze kroki, aby 1 kwietnia nie doszło do paraliżu śmieciowego na terenie miasta? - zapytał w czwartek radny Damian Słonina.

- Analizowana jest dokładnie umowa, która jest zawarta między urzędem miasta a konsorcjum odbierającym odpady. Najprawdopodobniej - przynajmniej na ten moment wiem - będzie możliwe zawarcie aneksu wydłużającego… tzn. stwarzającego możliwość zakończenia tej umowy, która obowiązuje, natomiast przy założeniu, że ceny za wywóz śmieci zostaną skorygowane, czyli podwyższone - odpowiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

- Natomiast to co jest ważne, chyba najbardziej dla mieszkańców, to jest to, że nie będzie takiej podwyżki jaka miała miejsce w nieopodal położonych gminach - dodał burmistrz Bochni.

Czytaj również:
Zerwana umowa na odbiór śmieci. Wkrótce podwyżki?
Miasto sprawdza, czy nałożyć karę za zerwanie umowy
Radni zajęli się zerwaną umową na odbiór odpadów

comments powered by Disqus

Najnowsze