Wydarzenia

Borzęcin: W sobotę poszukiwania zaginionej 34-latki

Tomasz STODOLNY

Rodzina i znajomi Grażyny Kuliszewskiej organizują duże poszukiwania zaginionej kobiety. Akcja, w której udział deklaruje wielu ochotników, zaplanowana jest na najbliższą sobotę 2 lutego, wspiera ją lokalny samorząd, straż pożarna i policja.

34-latka zaginęła bez śladu na początku roku. 4 stycznia wyszła z domu w Borzęcinie (na północy powiatu brzeskiego) i... przepadła bez śladu. Na popołudnie tego dnia miała zarezerwowany lot powrotny na Wyspy (wraz z mężem i 5-letnim synem mieszkają tam od kilku lat), ale na lotnisko nie dotarła.

Sprawą zaginięcia kobiety zajmuje się specjalna grupa dochodzeniowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz śledczy z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie. Nie wiadomo, czy mają jakiś trop - na tym etapie śledztwa mediom nie są udzielane żadne informacje.

Tajemnicze zniknięcie 34-latki budzi w Borzęcinie ogromne poruszenie. Rodzina skorzystała z usług kilku jasnowidzów, organizowano poszukiwania w najbliższej okolicy - wszystko to na razie nie przyniosło żadnych efektów. W planie są jeszcze badania z użyciem sonarów pobliskich zbiorników wodnych - ale na razie jest to niemożliwe ze względu na pokrywę lodową.

Organizatorem zaplanowanej na sobotę akcji jest rodzina oraz znajomi zaginionej. Odbędzie się ona przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Urzędu Gminy w Borzęcinie, Jednostek OSP z terenu gminy Borzęcin i powiatu brzeskiego, firm i organizacji zewnętrznych.

- Jest to społeczna akcja poszukiwawcza, prowadzona przy koordynacji służb oraz udziale mieszkańców Borzęcina, gminy Borzęcin oraz wszystkich zainteresowanych z zewnątrz - wyjaśnia wójt gminy Janusz Kwaśniak. - Poszukiwanie ma charakter akcji uzupełniającej, która pozwala przy udziale mieszkańców i osób zainteresowanych przeszukać zdecydowanie większy obszar niż objęty dotychczas akcją poszukiwawczą.

Na Facebooku udział w akcji zadeklarowała już grubo ponad setka osób.

* * *

Osoby biorące udział w poszukiwaniach muszą być pełnoletnie i robią to na własną odpowiedzialność, mając świadomość zagrożeń jakie mogą wystąpić. Jednostki OSP z gminy Borzęcin zapewnią zabezpieczenie medyczne, na wypadek ewentualnych nieprzewidzianych zdarzeń w trakcie prowadzonej akcji.

Główne zagrożenia podczas akcji poszukiwawczej to: zakrzaczenia, podmokły teren i potencjalnie otwarte studzienki melioracyjne. Osoby deklarujące udział w poszukiwaniach zobowiązane są do wyposażenia się na czas poszukiwania w odpowiednie ubranie i obuwie. Ze względu na obszerny teren poszukiwań do udziału w akcji zapraszamy osoby zdrowe i czujące się na siłach.

Punkt orientacyjny: Delikatesy Centrum Borzęcin.

Miejsce zbiórki: Parking przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie (50 metrów od punktu orientacyjnego w kierunku zachodnim - centrum Borzęcina), godz. 9:00.

Akcja poszukiwacza jest legalna i koordynowana przez wyspecjalizowane w poszukiwaniach służby.

Telefony kontaktowe:

Organizatorzy akcji tel: 516 578 631, 501 827 439.

Koordynator ze strony Urzędu Gminy Borzęcin:
Małgorzata Kaczmarczyk, specjalista ds. OC tel. 603 938 858.

Koordynator z ramienia OSP, odpowiedzialny za kontakt z jednostkami spoza gminy i koordynację wewnętrzną: Grzegorz Małek, Komendant Gminny OSP tel. 506 292 056.

comments powered by Disqus

Najnowsze