Wydarzenia

Będzie konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni

Mirosław CISAK

Wkrótce zostanie rozpisany konkurs na dyrektora Szpitala Powiatowego w Bochni. Obecnemu dyrektorowi Jarosławowi Kyci skończyła się bowiem 6-letnia kadencja.

Na najbliższą sesję Rady Powiatu w Bochni przygotowano projekt uchwały w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora bocheńskiego Szpitala Powiatowego.

W projekcie uchwały zaproponowano następujący skład komisji konkursowej:

przedstawiciele podmiotu tworzącego:

- Adam Korta
- Ryszard Drożdżak
- Bogdan Szymczyk
- Marek Rudnik
- Rafał Rudka
- Zbigniew Biernat

przedstawiciel rady społecznej szpitala:

- Józef Nowak

przedstawiciel rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum:

- prof. dr hab. Jerzy Wordliczka.

Na przewodniczącego komisji konkursowej zaproponowano starostę bocheńskiego Adama Kortę.

- W związku z upływem 6-letniej kadencji Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bochni „Szpital Powiatowy” im. bł. Marty Wieckiej, istnieje konieczność przeprowadzenia procedury konkursowej i obsadzenia stanowiska Dyrektora Szpitala - wyjaśniono w uzasadnieniu do projektu uchwały.

6-letnia kadencja obecnego dyrektora szpitala Jarosława Kyci skończyła się 6 grudnia 2018 roku. Obecnie pełni on funkcję dyrektora do czasu wyłonienia nowego szefa tej placówki. Zgodnie z przepisami od czasu upłynięcia kadencji są 2 miesiące na powołanie komisji konkursowej, a potem kolejne 2 miesiące na wyłonienie dyrektora.

Głosowanie w sprawie powołania komisji konkursowej zostanie przeprowadzone na sesji zaplanowanej na jutro (czwartek, 31 stycznia).

comments powered by Disqus

Najnowsze