Wydarzenia

Szkoła Rysunku Zalubowski - Szkoła z pasją! Zapisy na drugi semestr

Artykuł promocyjny

Szkoła Rysunku Zalubowski rozpoczyna zapisy na drugi semestr! Wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z nauką rysunku i malarstwa zachęcamy do skorzystania z zajęć Szkoły Rysunku Zalubowski w Bochni.

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia?

Szczególna rola rysunku

Rysunek stanowi podwalinę pisma i jest jednym z najważniejszych budulców cywilizacji. Kiedyś prawie wszyscy umieli rysować. Oficerowie, inżynierowie, naukowcy, medycy, przyrodnicy, architekci i rzemieślnicy. Aż do czasu, gdy w XXw. zaczęto rezygnować z rysunku w nauczaniu tych zawodów. Ale, jak powiedział wybitny artysta David Hockney „Z rysunku nie da się zrezygnować. W którymś momencie trzeba wrócić do deski kreślarskiej.”

Rysowanie to fascynująca podróż. Poznawanie oraz odkrywanie świata i kosmosu. Chcemy w tę podróż zabrać dzieci i młodzież. Oderwać je od telefonów oraz komputerów. Pozwolić im rozwinąć wyobraźnię, zachęcić do twórczości.

Zajęcia rysunku dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat

Dla dzieci i młodszych uczestników nauka rysunku jest kapitalnym wsparciem rozwoju kreatywności, sprawności intelektualnych i charakterologicznych, zdolności obserwacyjnych i poznawczych, ale także sprawności manualnej. Rysowanie rozwija wyobraźnię oraz uczy skupienia. Wpływa na rozwój obu półkul mózgowych: lewej, werbalno – analitycznej i prawej, wizualno – przestrzennej. W trakcie lekcji w Szkole Rysunku Zalubowski dzieci odnoszą wszystkie powyższe korzyści a przy tym zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze a twarze, zwłaszcza tych najmłodszych uczniów z reguły wesołe i uśmiechnięte. Udane rysunki nie tylko uczą ich wielu rzeczy, ale też dodają pewności siebie i satysfakcji.

Zajęcia dla młodzieży

Lekcje dla starszych uczestników są sposobem na przygotowanie się do interesujących kierunków studiów lub innej aktywności plastycznej oraz gwarantują atrakcyjne i twórcze spędzanie czasu poprzez realizację ukochanego hobby. Zajęcia rysunku to szansa się do przygotowania się do wykonywania zawodu na rynku wydawniczym i reklamy, w mediach, w dyscyplinach projektowych zwłaszcza architekturze, projektowaniu graficznym i wzornictwie przemysłowym, ale także możliwość samorealizacji w bardzo twórczy i ciekawy sposób.

Autorski program nauczania

Od wielu lat, tworzymy autorski program nauczania, który realizuje kompetentna i zaangażowana kadra, a nasza szkoła została objęta w części swoich placówek kuratorskim nadzorem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opiekunką bocheńskiej filii jest mgr Zofia Szczęsna, wykładowca rysunku na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP, doktorantka na tej uczelni.

Bezpłatne zajęcia

Wszystkich chętnych do zapisu na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne zapraszamy na stronę bochnia.zalubowski.pl oraz do kontaktu mailowego galeria@galeriazalubowski.pl lub telefonicznego pod numerem 502 027 408.

Na stronie internetowej i Facebooku Szkoły można znaleźć więcej informacji na temat zajęć.

Z pasją uczymy rysunku!

Jesteśmy na Facebooku
Strona internetowa: http://bochnia.zalubowski.pl/

Najnowsze