Wydarzenia

TESCO zamknie jeden ze sklepów w Bochni

Tomasz STODOLNY

Tesco poinformowało w czwartek (10 stycznia) pracowników o planach zamknięcia 32 nierentownych sklepów. Na liście znajduje się m.in. placówka w Bochni, zlokalizowana przy ul. Proszowskiej.

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Pixabay / licencja: CC0 Public Domain

- To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu - wyjasniono w oficjalnym komunikacie firmy.

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, wyjaśnia: - Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce.

- Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy – dodał Martin Behan.

Zaznaczmy, że w Bochni chodzi o sklep Tesco zlokalizowany przy ul. Proszowskiej (w budynku "Sanitu"), a nie o znacznie większy, funkcjonujący po sąsiedzku w Galerii Rondo.

comments powered by Disqus

Najnowsze