Wydarzenia

Odbiór śmieci: Komisja rewizyjna zajmie się sprawą zerwanej umowy

Tomasz STODOLNY

Na wtorek 8 stycznia zaplanowano nadzwyczajne posiedzenie komisji rewizyjnej Rady Miasta Bochnia. Radni chcą zająć się opisaną przez Bochnianin.pl sprawą wypowiedzenia przez konsorcjum BZUK-Ekombud umowy na odbiór odpadów z terenu miasta oraz zapowiedziami koniecznych podwyżek.

Jak obszernie informowaliśmy na łamach Bochnianin.pl, firmy tłumaczą decyzję zmianą przepisów i rosnącymi w sposób nieprzewidywalny kosztami (także zupełnie nowymi jak np. opłat gwarancyjnych, czy montowania systemów zabezpieczeń i monitoringów). Dodatkowo drastycznie wzrosła ilość odpadów zmieszanych wyprodukowanych przez mieszkańców Bochni (w 2018 aż o 1 tys. ton).

Według naszych informacji zapisy umowy pozwalały na to, aby w takich okolicznościach kontrakt został rozwiązany bez kary umownej. Radni zapewne będą chcieli to sprawdzić. Emocje budzą też zapowiedzi niemal pewnych podwyżek opłat dla mieszkańców.

Decyzja o rozwiązaniu umowy zapadła pod koniec roku. Obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia, zatem do końca marca miasto musi w przetargu wyłonić nowego wykonawcę usługi.

Szeroko na ten temat pisaliśmy tutaj: Bochnia. Zerwana umowa na odbiór śmieci. Wkrótce podwyżki?

comments powered by Disqus

Najnowsze