Wydarzenia

Jacek Pająk nie jest już dyrektorem WUP Kraków

Przegląd prasy

Tomasz STODOLNY

- Kadrowa miotła PiS w Małopolsce ruszyła - donosi "Dziennik Polski" informując m.in. o tym, że stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie stracił Jacek Pająk, były starosta bocheński dwóch kadencji (2006 - 2014). - W ostatnich wyborach startował z list Koalicji Obywatelskiej do sejmiku, w którym większość zdobyło PiS - przypomina gazeta.

Dziennik wymienia także inne osoby związane z Koalicją Obywatelską, które w ostatnim czasie dostały wypowiedzenia: to Grzegorz Stawowy (prezes Kolei Małopolskich) i Waldemar Olszyński (dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu). Sami rezygnacje złożyli Wojciech Szczepanik (był sekretarzem województwa; działacz PSL) i Jan Pamuła (prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego).

Gazeta cytuje anonimowego pracownika Urzędu Marszałkowskiego, który zapowiada, że "to dopiero początek zwolnień". - Przedstawiciele PiS już po wygranych w Małopolsce wyborach nie kryli, że w pierwszej kolejności będą musieli odejść urzędnicy zaangażowani w działalność polityczną - czytamy na łamach "DP".

Jacek Pająk kierował WUP Kraków od lipca 2015 roku, po wygraniu konkursu, w którym startowało 9 kandydatów. Nominację odbierał z rąk ówczesnego wicemarszałka województwa Stanisława Sorysa (PSL). Obecnie jednostką kieruje Alina Paluchowska, jako p.o. dyrektora.

comments powered by Disqus

Najnowsze