Wydarzenia

Bochnia: Trwa konkurs na prezesa kopalni. Zgłosił się były burmistrz

Tomasz STODOLNY

W lutym Zbigniewowi Rojkowi, prezesowi Kopalni Soli Bochnia, kończy się trzyletnia kadencja. Dlatego rozpisano konkurs na nowego szefa spółki. Według informacji Bochnianin.pl o stanowisko postanowił ubiegać się Wojciech Cholewa.

Wojciech Cholewa to były burmistrz Bochni dwóch kadencji - rządził miastem w latach 1998 - 2006. Do samorządu trafił... właśnie z bocheńskiej kopalni soli, z którą był zawodowo związany przez lata: przeszedł wszystkie szczeble dozoru górniczego (od nadgórnika do funkcji zastępcy kierownika robót likwidacyjnych i inwestycji). Współtworzył też ramy prawne umożliwiające przystosowanie czynnego zakładu górniczego działającego w oparciu o prawo górnicze do ruchu turystycznego, a potem - będąc prezesem Uzdrowiska - współtworzył podwaliny pod działające do dziś procedury obsługi turystycznej.

Sam zainteresowany potwierdził w rozmowie z Bochnianin.pl, że złożył już dokumenty aplikacyjne.

Nadal nie wiadomo, czy o "reelekcję" będzie ubiegał się obecny prezes zarządu spółki - Zbigniew Rojek. W grudniu w rozmowie z Bochnianin.pl wyjaśniał, że bije się z myślami, bo wkrótce osiągnie wiek emerytalny, ale z drugiej strony chętnie dokończyłby rozpoczęte projekty (kopalnia realizuje inwestycję wartą 11,8 mln zł - zobacz TUTAJ). Na dziś wciąż nie podjął ostatecznej decyzji.

Wybór prezesa kopalni soli i jego wizja rozwoju przedsiębiorstwa będą o tyle istotne z punktu widzenia miasta, że Bochnia realizując kosztowne projekty rewitalizacji centrum i budowy tężni solankowej na Plantach, chce mocniej postawić na turystykę i liczy na zacieśnienie współpracy z kopalnią.

Kandydaci zainteresowani pracą na stanowisku prezesa zarządu spółki Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o. mogą się zgłaszać do 10 stycznia 2019 r. Po tym terminie dowiemy się ile osób i kto zdecydował się na ubieganie o przejęcie sterów w przedsiębiorstwie.

comments powered by Disqus

Najnowsze