Wydarzenia

Bochnia: KN-2 nadal nieprzejezdna. Termin otwarcia na razie nieznany

Mirosław CISAK

Kolejne opóźnienie otwarcia ok. 270-metrowego odcinka drogi KN-2 od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego w Bochni. Przeszkodą jest nierozstrzygnięty spór z mieszkańcami. Wojewoda przesunął termin wydania decyzji do 18 stycznia 2019 r. Dlatego w optymistycznym wariancie droga zostanie otwarta pod koniec miesiąca.

W grudniu, powołując się na informacje z bocheńskiego magistratu, podawaliśmy, że spodziewany termin otwarcia nowego odcinka KN-2 to okolice Świąt Bożego Narodzenia (link do tekstu TUTAJ).

Urzędnicy tłumaczyli, że zgłoszenie zakończenia robót do nadzoru budowlanego może nastąpić dopiero po wydaniu przez wojewodę decyzji w sprawie odwołania mieszkańców (chodzi o utrudnienia w dojeździe do garażu - na zdjęciach poniżej widać, że jest problem z dojazdem do czterech garaży).

Kilka tygodni temu za termin rozstrzygnięcia sporu podawano 18 grudnia 2018 r., a w przypadku braku konieczności wykonywania dodatkowych robót po decyzji wojewody optymistycznym terminem otwarcia drogi był przełom grudnia i stycznia.

Nadal nie zgłoszono jednak zakończenia prac, bo wojewoda przesunął termin wydania decyzji.

- Z zawiadomienia z 21 grudnia 2018 r. przesłanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki wynika, że sprawa rozpatrzenia odwołania została przesunięta do 18 stycznia 2019 r. - poinformował Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Wykonawcą prac jest firma EUROVIA Polska S.A., która za kwotę ok. 4,2 mln zł miała zrealizować inwestycję z pierwotnym terminem do 15 listopada 2017 r. Najbardziej aktualny aneks do umowy zakładał ostateczny termin wykonania na 30 września 2018 r., a odbiór 31 października 2018 r.

comments powered by Disqus

Najnowsze