Wydarzenia

Sylwester: W tym roku bez fajerwerków na Rynku. A co z Dniami Bochni?

Tomasz STODOLNY

Po raz pierwszy od wielu lat miasto nie zorganizuje dla mieszkańców wspólnego witania Nowego Roku oraz pokazu fajerwerków. Powodem są prowadzone od jesieni prace rewitalizacyjne w centrum.

W minionych latach na centralnym placu miasta nie organizowano co prawda dużych imprez, ale mieszkańcy zjawiający się tradycyjnie w tym miejscu by wyściskać się ze znajomymi i żłożyć im noworoczne życzenia mogli liczyć na to, że o północy zrobią to przy dźwiękach muzyki puszczanej z głośników i w blasku rozświetlających niebo sztucznych ogni. Obecny był zwykle także burmistrz Bochni.

W tym roku witania Nowego Roku na Rynku nie będzie.

Nie jest to chyba jednak zaskoczeniem, bo od października cała płyta rynku ogrodzona jest siatką i zamieniła się w plac budowy. We wschodniej części trwają prace archeologiczne i odkopywanie pozostałości miejskiego ratusza, reszta placu wykorzystywana jest jako skład materiałów i sprzętu potrzebnych przy remoncie sąsiednich ulic.

Z tych samych powodów na Rynku nie ma tradycyjnej choinki, a doroczne spotkanie wigilijne odbyło się na Plantach Salinarnych.

Dni Bochni na Uzborni?

Prace rewitalizacyjne jeszcze trochę potrwają, a w dalszym ich etapie remontowany będzie także sam Rynek.

Dlatego jest już pewne, że Dni Bochni 2019 oraz 2020 będą musiały zostać zorganizowane w innym miejscu.

Już wiosną bieżącego roku jako nową lokalizację rozważano Park Rodzinny Uzbornia. W rozmowie z Bochnianin.pl dyrekcja Miejskiego Domu Kultury potwierdza, że właśnie to miejsce będzie wykorzystywane w najbliższych edycjach imprezy.

comments powered by Disqus

Najnowsze