Wydarzenia

19-latek wjechał samochodem w plac zabaw na Uzborni - WIDEO

tim

W minioną niedzielę zostały uszkodzone urządzenia placu zabaw w Parku Rodzinnym Uzbornia. Stało się to bardzo nietypowy sposób: około godz. 22:30 wjechał w nie prowadzony przez młodego kierowcę samochód osobowy... Zdarzenie zarejestrował miejski monitoring.

- Z zapisu monitoringu wynika, że samochód przejechał przez alejkę, skarpę, ławkę i wjechał w plac zabaw - relacjonuje Kazimierz Osinka, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bochni. - Wygląda na to, że kierowca nie wyhamował, pomylił mu się gaz z hamulcem albo się „popisywał” - dodaje.

Ku tej ostatniej wersji skłaniają się okoliczni mieszkańcy. Wskazują, że wieczorami zbierająca się tu młodzież wpada na różne pomysły.

- G****eria w 20-letnich "beemkach" popisuje się tu praktycznie co wieczór. Jazda przez parking parku "ile fabryka dała" to normalka - skarży się w rozmowie z Bochnianin.pl jeden z nich.

W niedzielę na miejscu szybko zjawiła się policja. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Bochnia. Nikomu nic się nie stało, zdarzenie oficjalnie zakwalifikowano jako kolizję.

Zarządzający parkiem Miejski Dom Kultury wystąpi o odszkodowanie. Po świętach rzeczoznawca ma ocenić skalę uszkodzeń i sporządzić eksprtyzę, która pozwoli wycenić straty. Tanio nie będzie, nieoficjalnie mówi się nawet o kilkudziesięciu tysiącach złotych.

comments powered by Disqus

Najnowsze