Wydarzenia

Ogłoszono konkurs na prezesa Kopalni Soli Bochnia

Mirosław CISAK

W lutym przyszłego roku Zbigniewowi Rojkowi, prezesowi Kopalni Soli Bochnia, kończy się trzyletnia kadencja. Dlatego rozpisano konkurs na nowego prezesa. Obecny jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie starał się ponownie o to stanowisko.

Na zdjęciu: Zbigniew Rojek, prezes Kopalni Soli Bochnia.

Trzyletnia kadencja Zbigniewa Rojka skończy się dokładnie 28 lutego 2019 roku. - Funkcja prezesa nie jest bezterminowa, ale kadencyjna i trwa dokładnie 3 lata. Takie zasady obowiązują w spółkach skarbu państwa - wyjaśnił w rozmowie z Bochnianin.pl Zbigniew Rojek, prezes Kopalni Soli Bochnia.

Zbigniew Rojek na razie nie podjął decyzji, czy będzie startował w tym konkursie.

- Biję się z myślami. W najbliższym czasie osiągnę wiek emerytalny (Zbigniew Rojek urodził się w 1954 roku - przyp. red.), dlatego zastanawiam się. Jestem trochę namawiany i nie chciałbym wychodzić przed szereg. Z drugiej strony pewne rzeczy zacząłem i byłoby miło je dokończyć. Dlatego mocno się zastanawiam i ostateczna decyzja jeszcze się we mnie kształtuje - powiedział Zbigniew Rojek.

Kandydaci zainteresowani pracą na stanowisku prezesa zarządu spółki Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o. mogą się zgłaszać do 10 stycznia 2019 r.

Wśród minimalnych wymagań są między innymi:

- wykształcenie wyższe;
- co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o prace, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o prace, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej na własny rachunek;
- co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek.

comments powered by Disqus

Najnowsze