Wydarzenia

Sejmik: Radny Nowak pyta marszałka o deglomerację

Tomasz STODOLNY

- Zwróciłem się dziś z interpelacją do marszałka województwa czy jego deklaracja sprzed kilku miesięcy o przeniesieniu władz sejmiku do mniejszych miast jest wciąż aktualna? - poinformował na Twitterze Krzysztof Nowak, radny sejmiku województwa małopolskiego.

W ten sposób radny nawiązał do akcji prowadzonej przez Klub Jagielloński, który zbiera podpisy pod petycją w sprawie rozproszenia instytucji wojewódzkich po całym regionie. Przypomniano, że pół roku temu obecny marszałek małopolski Witold Kozłowski, gdy był radnym opozycji, popierał m.in. przeniesienie siedziby marszałka województwa z Krakowa do Tarnowa.

- Taka decyzja dla Tarnowa, Bochni i Brzeska to więcej inwestycji - uważa Krzysztof Nowak.

Tarnów zresztą bardzo szybko podchwycił tę ideę.

- Gorąco popieram propozycję Klubu Jagiellońskiego dotyczącą przeniesienia do Tarnowa Zarządu Województwa Małopolskiego - napisał w oświadczeniu prezydent miasta Roman Ciepiela. - Tarnów pełni bardzo ważną rolę jako największy po Krakowie ośrodek submetropolitalny. W mniejszej skali odwzorowuje rolę, jaką dla regionu pełni Metropolia Krakowska. Przeniesienie części administracji Województwa Małopolskiego, znacząco wzmocniłoby rolę, pozycję i wizerunek Tarnowa.

- Dlatego, wychodząc naprzeciw tym dobrym pomysłom, deklaruję przeznaczenie na ten cel działki oraz wsparcie powstania budynku biurowego klasy A wraz z niezbędnym zapleczem - zaznaczył R. Ciepiela.

Klub Jagielloński wciąż zbiera podpisy pod petycją.

comments powered by Disqus

Najnowsze