Wydarzenia

Charytatywna kawiarenka w PSP 1 - ZDJĘCIA

tim

Uczniowie klas drugich szkoły podstawowej nr 1 w Bochni wraz z rodzicami przygotowali charytatywną kawiarenkę, podczas której sprzedawali społeczności szkolnej przygotowane własnoręcznie domowe wypieki. To kolejna tego typu akcja w tej placówce - tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację 2,5-rocznych sióstr bliźniaczek Ani i Hani.

Wynik akcji jest imponujący: udało się zebrać 5120,42 zł.

Bliźniaczki urodziły się w kwietniu 2016 roku, w 25 tygodniu ciąży jako skrajne wcześniaki z niewiarygodnie niską masą urodzeniową: Ania ważyła 900 g, a Hania zaledwie 800 g. Obie były w ciężkim stanie, oddychał za nie respirator.

W pierwszych tygodniach życia ich stan się pogorszył - Ania przeszła dokomorowy wylew krwi do mózgu, musiała przejść ratującą życie resekcję jelita. Bardzo słabo widzi. Z kolei Hania przeszła bardzo ciężkie zapalenie płuc, a potem wywołane gronkowcem zapalenie opon mózgowych. Miała wylew.

Obie dziewczynki wymagają całodobowej opieki. Rodzice podkreślają: najbardziej potrzebne jest wsparcie finansowe, które umożliwi bardziej intensywną rehabilitację dziewczynek.

Dlatego zebrane w poniedziałek przez dzieciaki z "Jedynki" pieniądze bardzo się przydadzą!

Jeśli chcielibyście wesprzeć leczenie i rehabilitację Ali i Hani Łazarz możecie to zrobić wpłacają dowolnej wysokości datki na subkonto w Alior Banku: 10 2490 0005 0000 4600 2682 1716.

comments powered by Disqus

Najnowsze