Wydarzenia

TIR-y uderzają w wiadukt. Miasto postawi wreszcie bramownicę?

Tomasz STODOLNY

Wyremontowany wiadukt na ul. Wygoda oddano do użytku 3 lata temu (w październiku 2015 roku). Po modernizacji wreszcie przejazd pod torami przestał być zalewany po każdej większej ulewie, a przede wszystkim możliwe stało się wymijanie się pod nim jadących z przeciwka pojazdów. Pojawił się za to nowy problem...

Przez te 3 lata co jakiś czas informujemy w Bochnianin.pl o tym, że "kolejny TIR nie zmieścił się pod wiaduktem na ul. Wygoda". Te zdarzenia się powtarzają, choć na dojazdach po obu stronach obiektu zamontowane jest stosowne oznakowanie informujące o wysokości przejazdu.

Najwyraźniej jednak niektórzy kierowcy jeżdżą nie patrząc na znaki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ci, którym przydażyła się kolizja z wiaduktem, wyjaśniali, że tak prowadził ich GPS.

Władze miasta najwyraźniej doszły do wniosku, że coś trzeba z tym zrobić. Na przełomie października i listopada szukano wykonawcy, który dostarczy i zamontuje "dwa urządzenia bramowe z elementami uchylnymi" i stosownym oznakowaniem.

Zgłosiła się tylko 1 firma, która chciała to zrobić za 44 tys. zł.

7 listopada magistrat jednak unieważnił postępowanie "ze względu na ograniczone środki finansowe" informując, że przeprowadzone zostanie ponowne zapytanie ofertowe, z mniejszym zakresem robót czyli... dostawą i montażem tylko jednej bramownicy.

Jak dotąd postępowanie nie ruszyło. Tymczasem w miniony piątek kolejny TIR nie zmieścił się pod wiaduktem na ul. Wygoda... - zobacz TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze