Wydarzenia

Uwaga! Oszuści oferują "okazyjną" wymianę rynien

tim

Mężczyźni najpierw namówili mieszkankę Gminy Bochnia na wymianę rynien, a potem zawyżyli ustaloną wcześniej cenę i jeszcze dorzucili do tego "robociznę".

W środę 5 grudnia do starszej mieszkanki Gminy Bochnia przyjechali nieznani jej mężczyźni, którzy w rozmowie stwierdzili, że w jej domu zamontowane są stare rynny, które przeciekają i trzeba je jak najszybciej wymienić na nowe. Tak utwierdzali kobietę co do konieczności wykonania robót, że ta się zgodziła.

W trakcie rozmowy ustalono cenę za metr bieżący wymiany rynien na kwotę 150 zł.

- Praca trwała około godziny, po czym jeden z mężczyzn poinformował kobietę, że wymienili łącznie 38 metrów i zażądał za to 8000 zł - relacjonuje asp. sztab. Dominika Półtorak, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Mężczyźni wywierając presję na pokrzywdzonej, doprowadzili do tego, że oddała im prawie 10 000 zł. Do kosztów rynien wymienieni doliczyli prawie 2000 zł za robociznę.

Czynności dochodzeniowo – śledcze w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo Śledczy oraz Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

* * *

W związku z nadal pojawiającymi się informacjami na temat dokonywanych oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” a teraz także „na wymianę rynien” bocheńska policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami.

comments powered by Disqus

Najnowsze