Wydarzenia

Budowa odcinka KN-2 powinna zakończyć się w połowie grudnia

Mirosław CISAK

W połowie grudnia powinny zakończyć się prace przy budowie 1. odcinka II etapu KN-2 (ok. 270-metrowy fragment od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego). Firma jest już w zwłoce, więc zapewne magistrat będzie naliczał kary umowne.

Na zdjęciu rondo na skrzyżowaniu nowego fragmentu KN-2 z ul. Pileckiego.

W rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Bochni Stefan Kolawiński poinformował, że od 1 listopada firma jest już w zwłoce.

- Budowa tego odcinka KN-2 miała zostać zakończona do końca września z terminem odbioru na koniec października, więc od 1 listopada firma jest w zwłoce - powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

- Wszyscy widzimy, że prace zmierzają do finału. Niemniej jednak wyraźnie chcę powiedzieć, że nie jesteśmy usatysfakcjonowani tempem robót, ani zaangażowaniem firmy w realizację tej inwestycji. Najbardziej dogodny okres na prace budowlane został moim zdaniem nie w pełni wykorzystany. Trudno więc mówić o zadowoleniu - przyznał Stefan Kolawiński.

Prawdopodobnie prace zakończą się w połowie grudnia, a otwarcie nowej drogi nastąpi tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

- Jesteśmy już po terminie wynikającym z umowy. Naszym zdaniem firma jest już w zwłoce. Dlatego, jeśli nie zmienią się okoliczności, będziemy zmuszeni naliczać kary na wykonawcę za nieterminowe zakończenie prac (na razie urzędnicy nie podają wysokości kar - przyp. red.). Wszystkie prace powinny zostać zakończone w połowie grudnia. Potem kwestia uzyskania zgody na użytkowanie i sądzę, że w okresie świątecznym będziemy mogli już skorzystać z nowego odcinka KN-2 - powiedział burmistrz Stefan Kolawiński.

Wykonawcą prac jest firma EUROVIA Polska S.A., która za kwotę ok. 4,2 mln zł miała wykonać inwestycję z pierwotnym terminem do 15 listopada 2017 r.

comments powered by Disqus

Najnowsze