Wydarzenia

Trzy firmy chcą remontować budynki na Plantach

Tomasz STODOLNY

Na rozpisany przez magistrat przetarg dotyczący przebudowy i remontu budynków na Plantach Salinarnych wpłynęły trzy oferty. Jeśli któraś z nich miałaby zostać wybrana, to trzeba będzie dołożyć co najmniej 0,6 mln zł do sumy, którą rezerwowano na to zadanie.

W ramach przedsięwzięcia w budynkach znajdujących się na Plantach mają powstać m.in. centrum informacji turystycznej, kawiarnia oraz toalety publiczne. Miasto posiada już stosowne pozwolenia na budowę oraz pozwolenie konserwatorskie. Teraz szuka wykonawcy.

Miasto chciało przeznaczyć na to zadanie 4,1 mln zł. Na przetarg wpłynęły oferty od trzech firm - wszystkie wyższe od zakładane kwoty, mieszczą się w przedziale 4,7-5,5 mln zł.

Decyzję o ewentualnym zwiększeniu budżetu na to zadanie podjąć musi rada miasta. Jeśli radni się nie zgodzą, przetarg zostanie unieważniony.

Tuż przed II turą wyborów burmistrz Stefan Kolawiński na konferencji prasowej poinformował, że "na 99 procent" jest pewien tego, że Bochnia dostanie dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

* * *

Jakie firmy złożyły oferty?

ZUE S.A. (Kraków) 5,5 mln zł

DESINN Marek Gogola (Bochnia) - 4,8 mln zł

Konsorcjum Budownictwo i Nieruchomości Broszkiewicz Przemysław + PBC Polska (Bochnia) - 4,7 mn zł

comments powered by Disqus

Najnowsze