Wydarzenia

Proszówki: Żona kontrkandydata wójta zwolniona z ośrodka zdrowia

Tomasz STODOLNY

GMINA BOCHNIA. Dyrekcja Gminnego Ośrodka Zdrowia rozwiązała umowę o pracę z lekarką pracującą w filii w Proszówkach. Decyzja wzbudza kontrowersje, bo prywatnie pani doktor to żona Jacka Salamona, który podczas ostatnich wyborów był kontrkandydatem walczącego o reelekcję wójta Marka Bzdeka.

Lek. med. Barbara Salamon otrzymała wypowiedzenie w minionym tygodniu. Pracowała w ośrodku przez ostatnie lata jako lekarz ogólny, umowę miała na czas nieokreślony.

Jako jedną z przyczyn zwolnienia podano utratę zaufania. Według nieoficjalnych ustaleń Bochnianin.pl wskazano na wątpliwości związane z realizacją opłacanych szkoleń specjalizacyjnych.

Jacek Salamon, który w niedawnych wyborach samorządowych startował na wójta gminy Bochnia, w rozmowie z Bochnianin.pl nie stwierdza tego wprost, ale oględnie przyznaje, że rozpatrując tę decyzję trudno uciec od skojarzeń związanych z jego udziałem w wyborach i startem przeciwko obecnemu gospodarzowi gminy. Przekazał jednak informację, że sprawa raczej nie trafi do sądu pracy.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze