Wydarzenia

Akcji "Znicz 2018": 2 wypadki, 14 kolizji

tim

Policja podsumowała trwającą od środy 31 października do niedzieli 4 listopada 2018 roku akcję "Znicz". W powiecie bocheńskim wydarzyły się 2 wypadki, 14 kolizji i zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących, z których jeden miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W wypadku, który miał miejsce w dniu 31 października w m. Zawada ranne zostały 2 osoby poruszające się motocyklem. Kierujący samochodem osobowym marki Honda Jazz w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo na skrzyżowaniu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklowi doprowadzając tym do zderzenia.

Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę, na autostradzie A4, gdzie doszło do karambolu z udziałem autokaru. Więcej na ten temat TUTAJ.

* * *

W sumie od środy do niedzieli na małopolskich drogach doszło do 37 wypadków, w których śmierć poniosło 9 osób, a 45 zostało rannych. Policjanci zatrzymali blisko 100 kierujących prowadzących pojazd po alkoholu.

Ofiary śmiertelne wypadków to 4 pieszych, 2 pasażerów, 1 motocyklista, 1 rowerzystka oraz 1 kierująca samochodem osobowym. Podczas tegorocznej akcji „Znicz”, najtragiczniejsza okazała się środa, tj. 31 października, kiedy zginęły 4 osoby.

W Małopolsce przez 5 dni trwających działań, nad bezpieczeństwem podróżnych czuwało około 2,5 tys. policjantów. Funkcjonariusze przede wszystkim zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

W czasie akcji „Znicz 2018” funkcjonariusze zapewniali przede wszystkim płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególna uwaga zwracana była na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy było znacznie więcej niż zwykle.

comments powered by Disqus

Najnowsze