Wydarzenia

Bochnia: Kiedy budowa parkingu przy dworcu kolejowym?

Tomasz STODOLNY

Na środowej konferencji prasowej burmistrz Stefan Kolawiński poinformował, że urząd miasta opracowuje program funkcjonalno-użytkowy dla parkingu w sąsiedztwie dworca PKP. Miałby on "zastąpić" niewybudowany obiekt Park and Ride. Podobną deklarację gospodarz miasta składał dwa lata temu na antenie TVP Kraków.

O pomysłach co dalej z działką, na której miał stanąć kilkukondygnacyjny obiekt, mowa jest już od kilku lat. Kierowcy mogą korzystać z placu i pozostawiają tam swoje pojazdy, ale dość powszechne jest oczekiwanie, że ten teren zostanie co najmniej "ucywilizowany".

- Wydaje się, że jesteśmy w stanie zlokalizować w tym miejscu parking w innej formie. Niekoniecznie w systemie Park and Ride, ale w jakiejś innej formie, w partnerstwie publiczno-prywatnym. Takie rozmowy są prowadzone z potencjalnymi inwestorami i myślę, że to zostanie pozytywnie sfinalizowane - mówił Stefan Kolawiński w listopadzie 2016 roku w studiu TVP Kraków. - Ta działka, która była przewidywana do zabudowy jest cały czas do wykorzystania i ona będzie wykorzystana na ten cel - podkreślał.

- Czyli rozumiem, parking będzie. Kiedy to się może stać? - dopytywał prowadzący.

- No, w tym następnym roku, czyli 2017, to się nie ziści, natomiast "18" rok, to będzie ten rok, który pozwoli już spokojnie myśleć o parkowaniu w pobliżu dworca - zakończył wtedy burmistrz Bochni [relacja ze spotkania w studiu TVP Kraków - TUTAJ].

Na środowej konferencji prasowej Stefan Kolawiński poinformował, że aktualnie trwają prace nad opracowaniem programu funkcjonalno-użytkowego dla parkingu przy dworcu kolejowym.

- Jest to zagospodarowanie placu, ale zmieniło się spojrzenie na ten plac i sposób realizacji tego przedsięwzięcia. Myślimy o wersji parkingu na gruncie, bo miejsca, które będą wygenerowane będą w takiej samej ilości w jakiej były w wersji parkingu wielopoziomowego - mówił gospodarz miasta.

comments powered by Disqus

Najnowsze