Wydarzenia

Planty: Rozpisano przetarg na remont budynków dawnej kuźni i lodowni

Tomasz STODOLNY

Magistrat ogłosił w środę przetarg na realizację zadania polegającego na przebudowie i remoncie budynków dawnej kuźni i lodowni na Plantach Salinarnych. Mają tam powstać m.in. centrum informacji turystycznej, kawiarnia oraz toalety publiczne. Miasto posiada już stosowne pozwolenia na budowę oraz pozwolenie konserwatorskie. Termin realizacji inwestycji zakreślono na czerwiec 2020 roku.

- Budynek kuźni zyska nowy blask i nowe funkcje w tym m.in. centrum informacji turystycznej, kawiarnię "Kuźnia" i toalety publiczne - wylicza Lucjan Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni. - Natomiast budynek lodowni zostanie udostępniony na cele społeczno-kulturalne np. wekeendowe "pokaż co masz w domu" z prezentacją pasji i zainteresowań naszych mieszkańców w przestrzeni publicznej i na potrzeby NGO.

Zastępca burmistrza dodaje: - Będzie to również zespół obiektów stanowiących zaplecze dla tężni solankowej i obiektów sportowo-rekreacyjnych i edukacyjnych z miasteczkiem rowerowym przy Szkole Podstawowej nr 2 przy Plantach Salinarnych.

Podczas środowej konferencji prasowej burmistrz Stefan Kolawiński wspominając o uruchomieniu przetargu dodał, że "na 99 procent" jest pewien tego, że Bochnia dostanie dofinansowanie na realizację tej inwestycji.

Zanim jednak miasto przystąpi do prac remontowych, musi znaleźć lokum dla rodziny, która obecnie zasiedla budynek dawnej kuźni. - Myślę, że damy radę na tyle szybko i satysfakcjonująco ten problem rozwiązać, że uda nam się wyprowadzić mieszkańców w porę - ocenił burmistrz Stefan Kolawiński dopytywany o tę sprawę przez prasę.

Termin przyjmowania ofert od firm na realizację zadania to 15 listopada. Według dokumentacji przetargowej inwestycja miałaby zostać zakończona do czerwca 2020 roku.

Stosowne fragmenty konferencji na wideo poniżej:

comments powered by Disqus

Najnowsze