Wydarzenia

Artur Gondek: Maski opadły. Głosujmy przeciw tercetowi Kolawiński-Węgrzyn-Lysy

Tomasz STODOLNY

Artur Gondek, kandydat Kukiz'15 i partii "Wolność" na burmistrza Bochni, który w I turze uzyskał 7,1% poparcie (912 głosów), apeluje do wyborców, aby w dogrywce głosowali przeciw Stefanowi Kolawińskiemu. Swoją "odezwę" przesłał w czwartek na naszą redakcyjną skrzynkę.

Poniżej pełna treść "odezwy Artura Gondka".

* * *

Maski nareszcie opadły. Przed II turą wyborów samorządowych 4 listopada obecnego burmistrza wsparli czynnie Ludwik Węgrzyn i Jerzy Lysy. Nie wiem, jaka jest cena tego poparcia, ale w polityce nic nie czyni się za darmo.

Stoimy więc przed prostym wyborem: albo dajemy przyzwolenie, by nadal było tak jak było, czyli generalnie w sprawach bocheńskich działo się źle, by królowała gnuśność, marazm i niekompetencja, by seryjnie zaprzepaszczano szanse na cywilizacyjny rozwój miasta, albo obieramy kurs na przyspieszenie. Niebezpieczne jest to, że siły starego porządku, uosabiane przez wyżej wymienionych panów, politycznych dinozaurów o jeszcze PRL-wskich korzeniach, znów próbują namieszać w naszym lokalnym kociołku.

Nie mam wątpliwości, że tercet S. Kolawiński - L. Węgrzyn - J. Lysy to fatalne rozwiązanie dla miasta i na pewno będę głosować przeciw niemu. O to samo proszę tych wszystkich, zwłaszcza młodych, bochnian którym nie jest obojętne, jak będzie wyglądać Bochnia za kolejnych 5 lat, którzy nie chcą emigrować do innych miast w poszukiwaniu pracy, ale wolą mieszkać w sprawnie zarządzanym mieście, wolnym od starych, często nieformalnych układów.

Z wyrazami poważania

Artur Gondek

comments powered by Disqus

Najnowsze