Wydarzenia

Akcja ZNICZ 2018: Zmiany w organizacji ruchu

tim

Akcja „Znicz 2018” będzie prowadzona przez funkcjonariuszy policji od 31 października do 4 listopada. Ma ona na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu na drogach i zminimalizowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanego zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych przy często niekorzystnych warunkach pogodowych.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay / CC0 Public Domain

Oprócz działań mających na celu regulację ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni będą prowadzić również zintensyfikowane działania w celu eliminacji nietrzeźwych użytkowników dróg.

Poza tym policjanci mają za zadanie również przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do domów i samochodów, prowadzić kontrole mające na celu zatrzymywanie poszukiwanych osób i pojazdów. Policjanci znajdujący się w pobliżu cmentarzy będą także informować o czasowych zmianach komunikacyjnych w ruchu i dostępnych parkingach.

Wzorem ubiegłych lat od 31 października od godz. 16:00 do 1 listopada do późnych godzin nocnych w Bochni ulegnie zmianom organizacja ruchu:

- na ulicy Orackiej - zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Polnej w kierunku ulicy Regis,
- na ul. Karosek - po obu stronach obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ul. Krętej do ul. Wodociągowej,
- na ul. Solidarności, Ofiar Katynia oraz Pileckiego (KN-2) - po stronie cmentarza obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju”,
- ul. Polna - zostanie wprowadzony jeden kierunek od ul. Orackiej do końca ul. Romana,
- przy ul. Karosek 1 listopada zostanie uruchomiony parking na terenie sklepu PSS SPOŁEM.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy również drogi nr 2072K na odcinku Trzciana - Leszczyna. Zmiana ta polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku drogi od kościoła w Trzcianie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966 1 listopada w godzinach od 7:00 do 17:00.

W dniach 31.10 w godz. 18:00-22:00 i 01.11. w godz. 8:00-22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów).

- W związku ze zbliżającym się świętem prosimy o korzystanie w miarę możliwości z komunikacji zbiorowej i pozostawienie pojazdów w domu. Z roku na rok wzrasta ilość samochodów, co utrudnia ich ruch. Prosimy także o rozwagę i uprzejmość, pozostawianie samochodów w sposób nieutrudniający innym przejazdu i wyjazdu z miejsc parkingowych. Apelujemy także o wyobraźnię do pieszych i nieoświetlonych rowerzystów, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo na drodze. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych - apeluje policja.

comments powered by Disqus

Najnowsze