Wydarzenia

Debata: "Dlaczego Bochnia jest tak brudna?"

Tomasz STODOLNY

Takie pytanie zadał Krzysztof Kokoszka burmistrzowi Stefanowi Kolawińskiemu podczas poniedziałkowej debaty zroganizowanej przez Bochnianin.pl. W odpowiedzi usłyszał, że Bochnia na tle innych miast jest czysta, koszy na śmieci jest wytarczająco dużo, a problemem jest to, że mieszkańcy nie dbają o porządek w mieście...

- Mówię z całą odpowiedzialnością. Przyjeżdżają do nas ludzie z zewnątrz z różnych stron Polski i pytają: Jak wy to robicie, że u was jest tak czysto. Oczywiście są miejsca w Bochni, które wymagają posprzątania, to jest oczywiste. (...). Natomiast opinia o Bochni jako mieście pięknym, niezwykle urodziwym, mającym swój klimat i czystym jest dosyć powszechna - przekonywał Stefan Kolawiński.

- To widać, że nasi mieszkańcy mają zawyżone poziomy estetyczne mówiąc, że w Bochni jest brudno. I to naprawdę słyszałem będąc w wielu miejscach naszej Bochni. Apelują też o bardziej powszechne kosze, których nie ma w Bochni. Wskazuję panu burmistrzowi plac Pułaskiego. Mieszkańcy Bochni proszą o to, żeby Bochnia była częściej sprzątana, a szczególnie te główne ulice jak Kazimierza Wielkiego - zwracał uwagę Krzysztof Kokoszka.

- Koszy jest naprawdę dosyć. Pod względem liczby zakupionych koszy to jest naprawdę spora ilość, nie pamiętam teraz ile, ale te zakupy dokonaliśmy dwa lata temu. Moim zdaniem problem jest w tym, że jako mieszkańcy, również ja, nie dbamy o porządek w mieście. Trzeba mieć świadomość tego, że jak idę ulicą i widzę obok kosza, który jest pusty różnego typu odpady to trochę to jest nie tak - zakończył Stefan Kolawiński.

Całą debatę można obejrzeć TUTAJ.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze