Wydarzenia

Ludwik Węgrzyn tłumaczy, dlaczego teraz nie popiera Krzysztofa Kokoszki

Tomasz STODOLNY

Na redakcyjną skrzynkę Bochnianin.pl dotarło dziś krótkie oświadczenie Ludwika Węgrzyna, w którym starosta bocheński wyjaśnia dlaczego w ostatnich dniach udzielił rekomendacji ubiegającemu się o reelekcję burmistrzowi Stefanowi Kolawińskiemu, choć w przeszłości ciepło wyrażał się o jego obecnym konkurencie - Krzysztofie Kokoszce.

Poniżej pełna treść oświadczenia:

"Od kilku dni kierowane są pod moim adresem pytania dotyczące udzielenia mojej rekomendacji na stanowisko burmistrza miasta Bochni Panu Stefanowi Kolawińskiemu. Zwracana jest mi uwaga, że wcześniej udzielałem szerokiego wsparcia Panu Krzysztofowi Kokoszce, tj.: powołując Go na funkcję Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, ogromnie wspierając w procesie realizacji budowy remizy PSP, a także stając w zdecydowanej obronie przed odwołaniem Pana Krzysztofa Kokoszki z funkcji Komendanta Powiatowego PSP (przez związanego z PiS Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP).

Uprzejmie informuję, że moje działania wspierające Pana Krzysztofa Kokoszkę dotyczyły przydatności tego Pana do pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, a nie do pełnienia innych funkcji publicznych".

Zobacz też: Stefan Kolawiński z poparciem starosty Ludwika Węgrzyna

comments powered by Disqus

Najnowsze