Wydarzenia

Krzysztof Kokoszka i Stefan Kolawiński debatowali przed II turą

Mirosław CISAK

W poniedziałkowy wieczór Krzysztof Kokoszka (Prawo i Sprawiedliwość) i Stefan Kolawiński (Bochniacy dla Bochni) debatowali przed II turą wyborów burmistrza Bochni. Organizatorem spotkania była redakcja Bochnianin.pl.

Rozmowa składała się z kilku bloków. Najpierw każdy z kandydatów miał po 1 minucie na wprowadzenie (krótkie podsumowanie I tury wyborów, swobodne wypowiedzi).

Właściwa część rozpoczęła się od pytań prowadzącego Tomasza Stodolnego, redaktora naczelnego portalu Bochnianin.pl. Pytania dotyczyły: zmobilizowania wyborców do udziału w II turze, planowanych zmian w funkcjonowaniu urzędu miasta i jednostkach miejskich po wyborach, konkretów dotyczących darmowej komunikacji miejskiej, najważniejszych decyzji w ciągu pierwszych 100 dni urzędowania w nowej kadencji, rewaloryzacji Plant Salinarnych, a także gospodarki śmieciowej.

W drugim bloku kandydaci odpowiadali na pytania Czytelników Bochnianin.pl: Jaki jest koszt wszystkich obietnic wyborczych zapisanych w programach wyborczych kandydatów? Czego brakuje w Bochni w temacie szeroko pojętej „kultury”? Kiedy przepełniona szkoła muzyczna doczeka się nowego budynku? Jak wygląda dalsza wizja BSAG?

Najciekawszym punktem debaty były pytania wzajemne. Każdy kandydat mógł zadać cztery pytania swojemu kontrkandydatowi. Krzysztof Kokoszka pytał Stefana Kolawińskiego m.in. o przepisywanie obietnic wyborczych z poprzednich programów, co zrobił w celu zwiększenia obszaru Bochni, dlaczego miasto jest takie brudne, a także co zrobił, aby autobusy dalekobieżne zatrzymywały się w Bochni.

Natomiast Stefan Kolawiński zapytał swojego kontrkandydata m.in. o to wokół jakich wielkich spraw Krzysztof Kokoszka łączy ludzi, jak się ma hasło „Czas przyspieszyć” do wieloletniej budowy strażnicy, kwoty jakimi dysponuje budżet miasta oraz o wsparcie premiera Mateusza Morawieckiego dla kilku inwestycji.

Spotkanie zakończyło się podsumowaniami.

Debatę można było oglądać na łamach portalu Bochnianin.pl, a także za pośrednictwem serwisu Facebook.com.

Obszerna relacja tekstowa, a także profesjonalne wideo i zdjęcia we wtorek na łamach Bochnianin.pl.

comments powered by Disqus

Najnowsze