Wydarzenia

Szkoła Rysunku Zalubowski - Szkoła z pasją

Artykuł promocyjny

W październiku 2018r. w Akademickim Liceum w Bochni na ul. Białej 23 rozpoczęły się zajęcia Szkoły Rysunku Zalubowski. Oferta Szkoły skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych rozwojem swoich artystycznych uzdolnień.

Uczestnicy w trakcie zajęć opanują warsztat rysunkowy z zagadnieniami perspektywy linearnej i malarskiej, proporcji, światłocienia i modelunku przestrzennego oraz zastosowań rozmaitych narzędzi i technik plastycznych, ale też poznają elementy wiedzy o sztuce, kulturze historycznej i współczesnej popkulturze, przyrodzie i wielu innych dziedzinach interesujących dla artystów. Rysunek stanie się w tym wypadku narzędziem do szczególnego skupienia w badaniu i rozumieniu zjawisk otaczającego nas świata.

Zajęcia Szkoły Rysunku Zalubowski dla starszych uczestników są sposobem na przygotowanie się do interesujących ich kierunków studiów lub innych egzaminów plastycznych albo na atrakcyjne i twórcze spędzanie czasu poprzez realizację ukochanego hobby. Zajęcia rysunku to szansa przygotowania się do wykonywania zawodu na rynku wydawniczym i reklamy, w mediach, w dyscyplinach projektowych zwłaszcza architekturze, projektowaniu graficznym i wzornictwie przemysłowym, ale także możliwość samorealizacji w bardzo twórczy i ciekawy sposób.

Dla dzieci i młodszych uczestników nauka rysunku jest kapitalnym wsparciem rozwoju kreatywności, sprawności intelektualnych i charakterologicznych, zdolności obserwacyjnych i poznawczych, ale także sprawności manualnej. Warto jednak dodać, że jest także przygodą i w sensie symbolicznym podróżą małych odkrywców. Lekcje rysunku prowadzone są w miłej atmosferze a twarze, zwłaszcza tych najmłodszych uczniów z reguły wesołe i uśmiechnięte, bo udane rysunki nie tylko uczą ich wielu rzeczy, ale też dodają pewności siebie i satysfakcji.
Opiekunką bocheńskiej filii jest mgr Zofia Szczęsna, wykładowca rysunku na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP, doktorantka na tej uczelni.

Szkoła Rysunku Zalubowski działa od 2002 roku. Obecnie, wliczając bocheńską posiada filie w siedmiu miastach. W tym czasie uczęszczało na jej zajęcia wielu dzisiaj już absolwentów, studentów i uczniów szkół średnich oraz uczelni artystycznych i politechnicznych w całym kraju.

Wszystkich chętnych do zapisu na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne zapraszamy na naszą stronę internetową www.bochnia.zalubowski.pl oraz do kontaktu mailowego: galeria@galeriazalubowski.pl lub telefonicznego pod numerem 502 027 408.

Linki:

1. http://bochnia.zalubowski.pl/ 
2. Zapisy: http://bochnia.zalubowski.pl/kontakt/ 
3. Facebook: https://web.facebook.com/SzkolaRysunkuZalubowski/
4. Instagram: https://www.instagram.com/szkola_rysunku_zalubowski/

Najnowsze