Wydarzenia

Wybory 2018: Premier Mateusz Morawiecki na Rynku w Bochni zachęcał do głosowania na Krzysztofa Kokoszkę

Mirosław CISAK

W niedzielne popołudnie premier Mateusz Morawiecki odwiedził Bochnię, aby udzielić poparcia Krzysztofowi Kokoszce, kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni oraz innym kandydatom z listy PiS.

Szef rządu objeżdża kraj specjalnym autobusem, aby promować program PiS na wybory samorządowe. Biało-niebieski autobus kampanijny ma wyeksponowane jedno z haseł wyborczych: „Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie”.

W niedzielę Mateusz Morawiecki gościł w Małopolsce. Na bocheński rynek przyjechał prosto z Wieliczki, a zaraz po spotkaniu z mieszkańcami Bochni udał się jeszcze do Brzeska.

- Szanowni państwo, macie tutaj w Bochni taką galerię, nazywa się Rondo. W wielu aspektach nasza polityka przez te 25 lat wyglądała jak taki samochód, który wjechał na rondo i jeździ w kółko i nie może się z tego ronda wydostać - powiedział na początku swojego wystąpienia na Rynku w Bochni premier Mateusz Morawiecki.

- Prawo i Sprawiedliwość przystąpiło do nowej polityki rozwojowej. I właśnie te najważniejsze jej cechy, czyli mniejsze bezrobocie, więcej miejsc pracy, większe wsparcie dla rodzin, obniżka wieku emerytalnego. To co obiecaliśmy, dotrzymaliśmy słowa - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Kto dotrzymuje słowa, kto potrafi pokazać wiarygodność w rządzie i wiarygodność w samorządzie. Dzisiaj tutaj chcemy przedstawić bardzo dobrego kandydata na burmistrza Bochni, pana Krzysztofa Kokoszkę, który jest dobrym, wiarygodnym kandydatem i pomoże rozwijać się temu miastu - zachęcił premier Mateusz Morawiecki.

Podczas swojego kilkunastominutowego wystąpienia premier Mateusz Morawiecki oprócz poruszania tematów ogólnokrajowych mówił również o sprawach związanych z Bochnią.

- Macie tutaj nowego inwestora, to jest również efekt pracy rządu Prawa i Sprawiedliwości, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. To jest jeden z największych na świecie producentów osprzętu elektrycznego do samochodów, firma Mabuchi, kilkaset miejsc pracy. To taki wymowny przykład, kto dba, kto stara się rozwijać - mówił Mateusz Morawiecki.

- Wiem, że pan Krzysztof Kokoszka, nasz kandydat, ma kilka bardzo ważnych, bardzo dobrych punktów. Rząd na pewno pomoże w realizacji tych punktów - zapewnił premier Mateusz Morawiecki i wymienił: kluby seniora, łącznik autostradowy, kontynuację budowy KN-2 i park rekreacyjny w Chodenicach.

Niedzielne spotkanie na Rynku w Bochni zakończyło się krótkim wystąpieniem Krzysztofa Kokoszki:

- Dziękuję panu premierowi za słowa poparcia i za to piękne, niezwykle energetyczne wystąpienie. Panie premierze, Bochni dzisiaj trzeba nowej energii, potrzeba szybkich decyzji, szybkich działań, które doprowadzą nas do szybkiego wstąpienia na ścieżkę rozwoju i poprawy jakości życia mieszkańców Bochni. Szanowni państwo, czas przyspieszyć. Zapraszam 21 września do wyborów. Dziękuję serdecznie, dziękuję panie premierze - powiedział kandydat na burmistrza, poprawiając się po chwili: - Października!

comments powered by Disqus

Najnowsze