Wydarzenia

Wybory 2018: Jerzy Lysy i jego pomysły na Bochnię - ZDJĘCIA, WIDEO

Tomasz STODOLNY

Przez ponad godzinę Jerzy Lysy opowiadał w sobotę dziennikarzom o szczegółach programu wyborczego komitetu KWW Jedność Narodu - Wspólnota, z ramienia którego jest kandydatem burmistrza Bochni. Zapis transmisji LIVE z tego spotkania publikujemy poniżej.

- Najważniejszym zadaniem dla nowej ekipy, to wbrew pozorom nie będzie sprawa tych inwestycji, o których wszyscy mówią. Najważniejszym zadaniem jest zjednoczenie społeczeństwa wokół pewnych ideałów. Jeżeli będzie praca w danym kierunku, to torpedowanie tej pracy, albo bycie biernym, byłoby przejawem braku patriotyzmu. Obojętne więc jaki ten burmistrz następny będzie, ale jeśli będzie miał ochotę coś robić, to mu nie przeszkadzajcie. Bo chyba głównym problemem poprzedniej ekipy było to, że z tą ochotą do pracy było różnie... - mówił Jerzy Lysy.

W swoim programie były wójt gminy Bochnia, który o fotel gospodarza miasta walczy posługując się na bannerach hasłem "Jerzy Lysy. On zna się na rzeczy" wymienia 13 obszarów, o których wspominał już podczas swojej wcześniejszej, nietypowej prezentacji przy fortepianie [zobacz TUTAJ]

Podczas sobotniego spotkania dodatkowo przedstawił konkretne działania, które zamierza podjąć i podzielił je na:

- niewymagające nakładów, które podejmie natychmiast po wyborach (m.in. zmiana w porozumieniu z urzędem marszałkowskim lokalizacji tężni, korekta zakresu istniejącego monitoringu i stref parkowania, stworzenie w UM zespołu służącego pomocą inwestorom, reaktywacja PSP Nr 3)

- prospołeczne, wymagające niewielkich nakładów, do realizacji w 1. roku kadencji (m.in. bezpłatna komunikacja, darmowe wejścia na pływalnię dla dzieci emerytów i rencistów, system stypendialny dla studentów)

- działania strategiczne - wymagające znacznych nakładów, do realizacji w trakcie jednej kadencji (likwdwidacja barier architektonicznych, budowa nowej szkoły na os. Proszowskim, budowa 2 przedszkoli we wschodnim i zachodnim rejonie miasta, budowa parkingu wielopoziomowego przy dworcu kolejowym, dokończenie KN-2 plus doprojektowanie i "przerzucenie" tej drogi nad torami kolejowymi by połączyć ją z ul. Partyzantów i ul. Proszowską i budowa bezpośredniego zjazdu do Kopalni Soli (Campi) z obwodnicy KN-2, budowa 50 mieszkań komunalnych, nowego obiektu biblioteki).

Podczas konferencji prasowej Jerzemu Lysemu towarzyszyli wspierający go kandydaci na radnych: Małgorzata Rojewska-Warchał, Jan Czechowski i Adam Kobiela.

comments powered by Disqus

Najnowsze