Wydarzenia

Wybory 2018: K. Kokoszka o sprawach związanych ze wschodnią częścią Bochni

Mirosław CISAK

W piątek przed Miejskim Przedszkolem nr 6 kandydat na burmistrza Bochni Krzysztof Kokoszka zorganizował swoją czwartą plenerową konferencję prasową. Na os. św. Jana mówił o nowej drodze, zjeździe z obwodnicy miasta, przedszkolu, placu zabaw i terenach inwestycyjnych.

- Po wschodniej stronie Bochni, niedaleko osiedla św. Jana, biegnie obwodnica wybudowana przed 30 laty. Teraz dzieli nasze miasto na połowę i stwarza problemy inwestycyjne, ale stwarza również problemy komunikacyjne. W ciągu tych 30 lat po wschodniej stronie bocheńskiej obwodnicy pojawiły się dwa nowe osiedla domów mieszkaniowych. Bardzo silnie rozwija się osiedle w miejscu dawnej cegielni, mieszka tam coraz więcej ludzi i ten rozwój jest coraz szybszy. Z każdym rokiem będzie tam mieszkać coraz więcej mieszkańców naszej Bochni - powiedział Krzysztof Kokoszka, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni.

- Dlatego proponujemy, aby wybudować zjazd z drogi krajowej nr 94 w kierunku osiedla, które powstaje teraz na miejscu dawnej cegielni, a następnie ten zjazd połączyć z ul. Brzeźnicką. Ten zjazd umożliwi wszystkim mieszkańcom tych dwóch osiedli szybki dojazd do swoich mieszkań wracając z Krakowa. Teraz mieszkańcy tych osiedli, żeby wyjechać z Bochni albo dojechać do Bochni muszą przejeżdżać przez centrum Bochni powodując zwiększenie ruchu komunikacyjnego - stwierdził Krzysztof Kokoszka.

- Za plecami mamy przedszkole, które razem z osiedlem zostało wybudowane i dotychczas spełniało swoje wymagania. Wszyscy, którzy chcieli przyjąć swoje dzieci do tego przedszkola mieli tutaj miejsce. Na dzień dzisiejszy oferta tego przedszkola jest za mała. Dlatego naszym zdaniem konieczne jest wybudowanie nowego obiektu przedszkola, które zwiększy liczbę miejsc w tym przedszkolu, zwiększy swoją przedszkolną ofertę i powstanie nowy budynek, który będzie spełniał wszystkie wymagania dla obiektów tego typu - mówił Krzysztof Kokoszka.

- Na południe od tego miejsca, w którym stoimy, znajduje się kilka hektarów terenów budowlanych, które do tej pory nie mogą być uruchomione do prowadzenia inwestycji mieszkaniowej, ponieważ nie ma doprowadzonej drogi publicznej do tej działek. W związku z tym proces inwestycyjny nie może być uruchomiony, nawet nie można starać się o pozwolenia na budowę. Wobec tego koniecznym jest wybudowanie nowej drogi, która połączy ul. św. Jana, poprzez ul. Murowiankę do ul. Widok. Ta ulica otworzy możliwości inwestycyjne zarówno dla prywatnych działek, jak również dla działki, którą w tym miejscu dysponuje urząd miasta. Na tej działce, której powierzchnia wynosi ok. 1 ha, chcemy w przyszłości wybudować mieszkania w ramach programu Mieszkanie+ - powiedział K. Kokoszka.

- Na os. św. Jana jest bardzo mało obiektów do rekreacji dla dzieci. Jest kilka takich urządzeń, które są już niemłode, znajdują się w centrum osiedla. Naszym zdaniem konieczne jest zorganizowanie tutaj na os. św. Jana nowego placu zabaw dla dzieci. Ten plac zabaw chcielibyśmy zorganizować za figurką św. Jana Nepomucena wzdłuż deptaka, tam jest taki teren zielony - powiedział Krzysztof Kokoszka.

- Myślę, że wszystkie te przedsięwzięcia uda się zrealizować zarówno ze środków budżetu miasta, ale również na ten cel chcemy pozyskać środki pochodzące z budżetu państwa, również środki unijne - zakończył Krzysztof Kokoszka.

comments powered by Disqus

Najnowsze