Wydarzenia

Powiat zmian - podsumowanie 2014-2018

Artykuł promocyjny

Szanowni Państwo, Drodzy mieszkańcy Powiatu Bocheńskiego, nastał czas podsumowań, poniżej przedstawiamy bilans działań starosty, Zarządu i Rady Powiatu w Bochni.

Na zdjęciu: Ludwik Węgrzyn - starosta bocheński.

Wiele udało się zrealizować, jednak nie sposób wymienić wszystko ,dlatego prezentujemy Państwu tylko najważniejsze inwestycje i duże projekty. Jest to efekt wytężonej i dynamicznej pracy wielu osób związanych z samorządem powiatowym.

Minione lata były czasem zmian w Powiecie Bocheńskim. W szpitalu zrealizowano inwestycje za kwotę 17 mln zł, na inwestycje drogowe wydaliśmy ponad 76 mln zł, a na oświatę ponad 160 mln zł.

Przez ten czas konsekwentnie i na wielu płaszczyznach dbaliśmy o “zdrowie”, zwracamy uwagę na profilaktykę, która jest tak ważna w dzisiejszych czasach, jak również dbamy o to aby w szpitalu dostępny był najwyższej jakości sprzęt. To również czas zmian w oświacie, powiatowe szkoły zyskały nowe oblicze. Budowlanka to kolejna szkoła, po I Liceum Ogólnokształcącym i Mechaniku, która zmieni swój wygląd.

Nie zapomnieliśmy o bezpieczeństwie tu nowa komenda PPSP, a doposażenie jednostek OSP wyniosło prawie 250 tys. zł., dbaliśmy także o komendę Powiatową Policji w Bochni. Było też wiele ciekawych imprez kulturalnych wśród których zdecydowany prym wiedzie Weekend z zabytkami.

Chciałbym gorąco podziękować za owocną współpracę Zarządowi i Radzie Powiatu oraz wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego i Instytucji przynależnych, bez których nasz wspólny cel, jakim jest praca na rzecz powiatu bocheńskiego nie byłby możliwy do zrealizowania.

Ludwik Węgrzyn
Starosta Bocheński

Najnowsze