Wydarzenia

Wizyta Pierwszej Damy w przedszkolu integracyjnym w Brzesku

Tomasz STODOLNY

Na podstawie: www.prezydent.pl

W miniony piątek Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Publiczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Brzesku i wzięła udział w święcie patronki placówki - św. siostry Faustyny. W tym roku przedszkole obchodzi jubileusz 15-lecia istnienia.

Na zdjęciu: Agata Kornhauser-Duda podczas Festiwalu Piosenki "Integracja Malowana Dźwiękiem" w Bochni, któremu patronowała przez 2 ostatnie edycje.

5 października przypada 80. rocznica śmierci polskiej świętej. – To dla mnie ogromna radość być z Wami w tym szczególnym czasie – mówiła Agata Kornhauser-Duda, dziękując za zaproszenie i nawiązując do trwającego roku 100-lecia odzyskania niepodległości. – Każdy, w zależności od wieku, na swój sposób może cieszyć się, że mamy wolną, niepodległą i suwerenną Polskę – akcentowała podczas spotkania, podkreślając, jak bardzo ceni wszelkie inicjatywy związane z tym wyjątkowym rokiem.

W przygotowanym występie artystycznym maluchy przedstawiły piosenki i wiersze związane między innymi ze św. s. Faustyną. Chwilę później z wielkim zainteresowaniem wysłuchały z kolei fragmentów utworu „Brat i siostra – bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych”, które przeczytała im Agata Kornhauser-Duda.

Przedszkole im. św. Faustyny jest placówką specjalistyczną, do której uczęszczają dzieci niepełnosprawne oraz cierpiące na dysfunkcje. Dzięki rozwijaniu się w gronie zdrowych rówieśników maluchy uczą się nawiązywania relacji społecznych, samodzielności i poczucia własnej wartości. Z kolei dzieci pełnosprawne kształtują w sobie tolerancję i akceptację odmienności.

comments powered by Disqus

Najnowsze