Wydarzenia

Gmina Bochnia: Kolejne dofinansowanie do hali sportowej w Łapczycy

tim

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Bochnia otrzymała 0,25 mln dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy. Pieniądze pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehablilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

W Łapczycy trwa budowa pierwszej w Gminie Bochnia pełnowymiarowej hali sportowej. Z nowoczesnej infrastruktury będą mogli korzystać uczniowie z terenu całej Gminy Bochnia. Powstanie kompleksowa baza sportowa, która wprowadzi specjalną ofertę dla mieszkańców gminy, w tym dla osób niepełnosprawnych. Infrastruktura służyć będzie także młodym sportowcom, klubom sportowym i strażakom. W nowych obiektach będą odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, zawody i turnieje.

Jak już informowaliśmy we wrześniu gmina Bochnia otrzymała 4 mln dofinansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które rozdzielało dotacje w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej [czytaj TUTAJ]

- Myślę, że to jeszcze nie koniec środków zenętrznych jeżeli chodzi o to zadanie – mówi wójt Marek Bzdek. - Cieszę się, że właśnie nasz projekt został wybrany do dofinansowania zarówno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jak i przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wiem, że podobnych wniosków o dofinansowanaie w obu instytucjach złożonych było bardzo dużo.

comments powered by Disqus

Najnowsze