Wydarzenia

W Łapanowie powstanie Centrum Kuchni Regionalnej

tim

źródło: informacja prasowa

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta Józef Mroczek podpisali umowę na modernizację budynku warsztatów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Prawie 450 tys. zł wyniesie remont budynku warsztatów, a dzięki temu przy łapanowskiej szkole powstanie Centrum Kuchni Regionalnej.

Prace remontowe będą polegać przede wszystkim na wykonaniu wylewek, nowych posadzek w pomieszczeniach warsztatów, nowej instalacji wodnej, ścian z płytek ceramicznych, położeniu gładzi i pomalowaniu jak również wykonaniu kanalizacji technologicznej i kanalizacji sanitarnej. Łazienki zyskają nowy blask.

- Utworzone Centrum Kuchni Regionalnej będzie służyć nie tylko do realizacji zajęć praktycznej nauki zawodu w CKZiU, ale będzie przede wszystkim miejscem gdzie lokalna społeczność będzie mogła się spotkać i rozmawiać oraz podtrzymywać kuchnię regionalną, która jest z pewnością elementem dziedzictwa kulturowego - wyjaśnia Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Istniejące dziedzictwo kulinarne stanowi znakomite narzędzie promocji regionu, wzrostu konkurencyjności regionalnej oferty kulturalnej, podniesienia atrakcyjności regionu na rynku krajowym i międzynarodowym. Dzięki utworzeniu pracowni możliwa będzie organizacja licznych wydarzeń kulturowych, imprez folklorystycznych i świąt kulinarnych związanych z promocją kuchni regionalnej, przekazywaniem i kultywowaniem dorobku kulinarnego pokoleń, smaku tradycyjnych produktów i potraw, co wpłynie na promocję regionu i jego atrakcyjności.

Zadanie uzyskało dofinansowanie unijne w wysokości prawie 183 tys. zł.

Modernizacja ma zostać wykonana do końca września br.

comments powered by Disqus

Najnowsze