Wydarzenia

Makulatura z Bochni pomaga budować w Kamerunie

tim

Wybudowana w stolicy Kamerunu - Yaonde na początku kwietnia 2017 r studnia głębinowa z udziałem mieszkańców Bochni i ziemi bocheńskiej poprawiła bardzo standard życia tych bardzo biednych ludzi i przybliżyła budowę Centrum Dziecka. Obiekt, w którym będzie się mieścić ochronka dla dzieci, przedszkole, zespół szkół, świetlica z dożywianiem dzieci oraz szpital buduje Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwanych Pasjonistkami.

- Zgodnie z informacją przekazaną w maju br. przez s. Kolbenę – główną koordynatorkę budowy Centrum Dziecka, rozpoczęte zostały prace związane z budową ośrodka zdrowia. Tutejsi mieszkańcy, jak najszybciej potrzebują pomocy medycznej ze względu na ogromną śmiertelność mieszkańców, a zwłaszcza dzieci. A zatem potrzebne jest bardzo dalsze nasze wsparcie - relacjonuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej (oddział przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni).

W finansowaniu przedsięwzięcia można pomóc przyłączając się do akcji zbiórki makulatury, która odbędzie się w sobotę 15 września przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni, w godz. od 7.00 do 16.00.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

comments powered by Disqus

Najnowsze