Wydarzenia

Gmina Bochnia: uroczyste otwarcie nowego budynku Szkoły Podstawowej w Gawłowie

Artykuł promocyjny

W poniedziałek przed południem uroczyście otwarto nowe skrzydło Szkoły Podstawowej w Gawłowie do której uczęszczają przedszkolaki i uczniowie z Ostrowa Szlacheckiego, Majkowic, Gawłowa, Słomki, Ostrowa Królewskiego oraz Uścia Solnego.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym, który dzieci przygotowały dla swoich rodziców i gości. W otwarciu wzięli udział mieszkańcy, uczniowie, nauczyciele, pracownicy oświaty na czele z Wicekurator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Panią Haliną Cimer oraz Panem Arturem Puciłowskim Dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie, przedstawiciele organizacji społecznych i samorządowcy.

W części oficjalnej Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia, w swoim przemówieniu wspomniał historię powstania budynku. Podziękował dyrekcji, pracownikom placówki oraz wszystkim osobom, które pomagały przy inwestycji a dzieciom życzył samych sukcesów oraz radości z pobytu w nowym przedszkolu i szkole.

W ramach zadania inwestycyjnego, którego koszt wyniósł prawie 1,9 mln zł, została wybudowana nowa część budynku. Na parterze powstały dodatkowe pomieszczenia dla przedszkola (szatnia, sala zabaw, sanitariaty), a na piętrze wykonano salę lekcyjną i pokój pedagoga.

Dodatkowo przebudowany i zmodernizowany został istniejący już segment budynku szkoły od strony zachodniej. Prace objęły m.in. wyburzenie niektórych ścian działowych i wykonanie nowych, wymianę części istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej, montaż nowej stolarki, montaż platformy dla osób niepełnosprawnych w istniejącej klatce schodowej, montaż podjazdu dla wózków gastronomicznych. Ponadto wykonano nowy przyłącz kanalizacyjny do budynku oraz nową instalację elektryczną.

"Przedszkole jest przepiękne, kolorowe i bardzo jasne" – mówili jednym głosem mieszkańcy Gawłowa.

Najnowsze