Wydarzenia

Rewitalizacja centrum: Do końca roku I etap?

Tomasz STODOLNY

Tydzień temu radni miejscy zwiększyli o 700 tys. zł wydatki na realizację zadania "Rynek Od-NOWA", co pozwoli wreszcie podpisać umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Do końca roku ma zostać zrealizowany I etap inwestycji. Czy to realne?

W ramach I etapu rewitalizacja obejmie m.in. ul. Św. Kingi. Rok temu przez tydzień organizowano tu rozmaite animacje zamieniając ulicę w deptak.

Te dodatkowe 0,7 mln zł to konsekwencja wyniku postępowania przetargowego - najniższa ze złożonych ofert przewyższała zarezerwowaną początkowo sumę właśnie o 700 tysięcy złotych.

Prace związane z modernizacją centrum Bochni realizować będzie grupa budowlana Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. z Bielan Wrocławskich. Całkowity koszt robót to 20,9 mln złotych.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy - zgodnie z dokumentacją przetargową pierwszy z nich powinien zostać zrealizowany do końca tego roku (a dokładniej: do 20 grudnia).

Obejmuje on remont czterech ulic: Solnej, Sutoris, Dominikańskiej oraz Św. Kingi wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną. Dodatkowo etap pierwszy przewiduje wykonanie badań archeologicznych na płycie Rynku.

Zaraz po podpisaniu umowy firma powinna przedstawić harmonogram prac, trzeba przygotować też projekty tymczasowej organizacji ruchu. Do końca roku zostały niespełna 4 miesiące, a zakres prac jest spory.

Bocheńscy urzędnicy sami przyznają, że to spore wyzwanie. Zastępca burmistrza Robert Cerazy na antenie radia RDN Małopolska powiedział: - Życzeniem naszym jest to, aby wykonawca wszedł na roboty z pełnym potencjałem technicznym, mając na uwadze to, co mamy do zrealizowania.

comments powered by Disqus

Najnowsze