Wydarzenia

Nie będzie Park and Ride. Burmistrz: "Na razie nas nie stać"

Tomasz STODOLNY

Wygląda na to, że bocheński samorząd odpuszcza próby budowy wielopoziomowego parkingu przy dworcu PKP. Cztery lata temu cieszyliśmy się z 6,5 mln zł dotacji na tę inwestycję, dziś zamiast niej jest tylko sądowy spór z wykonawcą i coraz większe problemy z parkowaniem w tej okolicy. Burmistrz Stefan Kolawiński otwarcie przyznaje, że obecnie miasta nie stać na realizację takiego przedsięwzięcia.

– Taka inwestycja, przy tym stanie finansów miejskich, jest nierealna - ocenił na falach radia RDN Małopolska Stefan Kolawiński. - Myślę tu o obciążeniu budżetu tymi wszystkimi dużymi rzeczami, na które pozyskaliśmy środki, co nie zezwala na to, aby myśleć o tym aby zaangażować kolejne pieniądze w takie przedsięwzięcie.

Dlatego nie należy się spodziewać, że Bochnia przystąpi do zaplanowanego na listopad naboru wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, Priorytet 7. INFRASTRUKTURA TRANSPORTOWA, Działanie 7.2 Transport kolejowy, Poddziałanie 7.2.4 Infrastruktura dla obsługi podróżnych - SPR (do podziału będzie suma ponad 35 mln zł).

W rozmowie z reporterem stacji gospodarz Bochni dorzucił, że "bocheński samorząd nie wyklucza wydzierżawienia terenu lub też sprzedaży gruntów pod budowę parkingu prywatnemu przedsiębiorcy".

Podkreślił przy tym, że sam optuje raczej za wykorzystaniem możliwości, jakie daje partnerstwo publiczno – prywatne. - Ale w tym zakresie też rozmowy się toczą i trudno powiedzieć, kiedy i czy zostaną sfinalizowane dodał.

* * *

comments powered by Disqus

Najnowsze