Wydarzenia

Napaść na policjantów podczas Święta Ziemi Gdowskiej

tim

Opuchnięcia na twarzy, uszkodzony nos i podrażnienia oczu - to obrażenia, jakich doznali funkcjonariusze gdowskiej policji (powiat wielicki) w wyniku starcia, do jakiego doszło w miniony weekend (w nocy z soboty na niedzielę), podczas Święta Ziemi Gdowskiej.

- 4 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie podczas zabezpieczania imprezy „ Święto Ziemi Gdowskiej” podjęli interwencję w stosunku do grupy osób, która zakłócała spokój oraz porządek publiczny. W trakcie podjętej interwencji osoby zachowywały się agresywnie oraz kierowały w stosunku do policjantów groźby pozbawienia życia - informuje komenda powiatowa policji w Wieliczce.

Podczas szamotaniny jeden ze sprawców próbował odebrać broń służbową funkcjonariuszowi. Pomimo wezwań policjantów do zachowania zgodnego z prawem agresywne osoby nie reagowały.

Na miejsce przybyło policyjne wsparcie. Pięć agresywnych osób zostało zatrzymanych. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Jeden ze sprawców usiłował wręczyć policjantowi pieniądze w kwocie 200 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty, zastosowano wobec nich dozór policyjny.

comments powered by Disqus

Najnowsze