Wydarzenia

"Łańcuch światła" również w Bochni

Mirosław CISAK

Od kilku tygodni co kilka dni przed budynkiem Sądu Rejonowego w Bochni gromadzą się osoby, które protestują w obronie niezawisłości sędziów i niezależności sądownictwa. Do pokojowej demonstracji może przyłączyć się każdy zainteresowany. Najbliższa okazja już w piątek 10 sierpnia.

W środę 1 sierpnia przed bocheński sąd przyszły tylko trzy osoby. Być może niektórych odstraszył deszcz, bo zwykle demonstrantów jest kilkunastu.

- Uważamy, że nasza obecna władza nie przestrzega konstytucji. Na protest może przyjść każdy zainteresowany. Widzimy, że Bochnia jest dosyć apatyczna. Możemy pojechać do Krakowa i tam demonstrować, ale chcemy pokazać, że w Bochni też są ludzie, którzy o tym myślą i przynajmniej symbolicznie pokażą to co myślą - mówi Michał Usarz, organizator spotkań przed bocheńskim sądem.

W planie oprócz pokojowych demonstracji przed budynkiem sądu jest również spotkanie edukacyjne. Prawdopodobnie odbędzie się w połowie września.

Następne spotkanie przed Sądem Rejonowym w Bochni w piątek 10 sierpnia o godz. 20:00.

Informacji o akcjach organizowanych w Bochni można szukać na Facebooku oraz Twitterze.

Przypomnijmy, że rok temu przed budynkiem Sądu Rejonowego w Bochni również odbywały się podobne protesty. Więcej na ten temat TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze