Wydarzenia

Boisko przy II LO i PSP4 w Bochni z nową nawierzchnią

tim

Zakończyła się przebudowa boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym i PSP Nr 4 w Bochni. Przebudowa, która trwała prawie dwa miesiące, kosztowała ok. 400 tys. zł.

Od września uczniowie obu szkół mogą korzystać z bezpiecznej poliuretanowej powierzchni, która zastąpiła dotychczasową nawierzchnię asfaltową. Ponadto boisko zostało wyposażone w dwie nowe bramki do piłki ręcznej i mini nożnej, jak również słupki do siatkówki i tenisa ziemnego oraz siatki zabezpieczające. Teren wokół boiska został uporządkowany, wyłożono nową trawę, ławki i kosze na śmieci.

- Bardzo się cieszę, że młodzież z obu szkół będzie mogła korzystać z boiska nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale również w wolnym czasie, rozwijając swoje sportowe pasje - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Projekt został zrealizowany dzięki sportowej inicjatywie Województwa Małopolskiego pod nazwą Małopolskie Boiska, a skierowany do dzieci i młodzieży z regionu. Całkowita wartość inwestycji to 411 362,11 zł, natomiast dofinansowanie to 112 896,00 zł. Pozostała kwota została pokryta przez samorządy Powiatu Bocheńskiego w wysokości 149 233,06 zł i Miasta Bochnia - 149 233,05 zł.

Przebudowa dotyczyła tylko boiska położonego bliżej kościoła pw. św. Jana Nepomucena i nie obejmowała placów do gry w koszykówkę zlokalizowanych zaraz przy kompleksie szkolnym.

Poniżej na zdjęciach 1-5 teren przed remontem oraz 6-8 po przebudowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze