Wydarzenia

Sołtys Lipnicy Murowanej jednym z najlepszych sołtysów w Małopolsce

tim

Drugie miejsce w konkursie na Najlepszego Sołtysa Małopolski 2017 zajął reprezentant powiatu bocheńskiego Grzegorz Sienkiewicz, sołtys Lipnicy Murowanej. Wygrał Józef Franczyk, włodarz Melsztyna (gmina Zakliczyn), któremu marszałek Jacek Krupa przekazał czek na 25 tys. zł. Finał konkursu zorganizował gospodarz sołectwa Brzezinka Jan Szczepański - sołtys roku 2016.

- Doskonale wiemy, że dobry sołtys to przede wszystkim doskonały organizator. Podejmując inicjatywy w swoich małych ojczyznach nie tylko rozbudza aktywność lokalnej społeczności, ale przede wszystkim sprawia, że mieszkańcy mają poczucie przynależności do wspólnoty, w której żyją. Gratuluję tegorocznemu laureatowi Józefowi Franczykowi, którego dobra energia już od ponad 30 lat emanuje na całe sołectwo - mówił marszałek Jacek Krupa.

W tegorocznej edycji konkursu drugie miejsce zajął gospodarz sołectwa Lipnica Murowana Grzegorz Sienkiewicz, który otrzymał czek na 15 tys. zł. Z kolei na trzecim miejscu podium stanął lider Lewniowa, w gminie Gnojnik - Artur Seniuk, który odebrał czek na 10 tys. zł. Kwoty te zostaną wykorzystane na przedsięwzięcia organizowane w sołectwach.

Wszyscy tegoroczni laureaci to inicjatorzy wielu lokalnych projektów: społecznych, kulturalnych czy promocyjnych. To gospodarze, którzy nie tylko cieszą się dobrą opinią, ale co ważne jednoczą wokół siebie ludzi, chętnie współpracują z mieszkańcami i wsłuchują się w ich potrzeby i problemy.

Konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski organizuje od 1999 roku Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.

comments powered by Disqus

Najnowsze