Wydarzenia

Jakiej Bochni chce Krzysztof Kokoszka? Prezentacja kandydata PiS - WIDEO

Mirosław CISAK

W poniedziałek oficjalnie zaprezentowano popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość kandydata na stanowisko burmistrza Bochni. Jak już informowaliśmy jest nim Krzysztof Kokoszka, były wieloletni komendant straży pożarnej w Bochni. Na prezentację programu wyborczego jest jeszcze za wcześnie, ale kandydat wymienił trzy podstawowe kierunki działań: komunikacja, środowisko oraz kwestie społeczne i rekreacyjne.

Na zdjęciu Krzysztof Kokoszka, kandydat PiS w wyborach na burmistrza Bochni w 2018 roku.

W czwartek jako pierwsi poinformowaliśmy, że kandydatem na burmistrza Bochni z listy Prawa i Sprawiedliwości w zbliżających się wyborach samorządowych będzie Krzysztof Kokoszka, były wieloletni komendant straży pożarnej w Bochni. Informację o zatwierdzeniu tej kandydatury podał w rozmowie z Bochnianin.pl poseł Włodzimierz Bernacki, szef okręgowych struktur PiS. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Duże poparcie bocheńskiego PiS

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej kandydatowi towarzyszyli przewodniczący zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie Włodzimierz Bernacki i Ireneusz Sobas, przewodniczący komitetu terenowego PiS w Bochni.

- Chcemy otworzyć się na szersze spektrum mieszkańców Bochni. Nie chcemy, żeby to był tylko kandydat jednej strony sceny politycznej, ściśle utożsamiany z PiS, ponieważ polityka w wydaniu lokalnym jest bardzo specyficzna. Tu chodzi bardziej o ucieranie poglądów, zdobywanie koalicji większej grupy mieszkańców niż tylko zwolennicy danej opcji politycznej. W naszej ocenie Krzysztof Kokoszka te wymagania spełnia i świetnie je zrealizuje - powiedział Ireneusz Sobas.

Poseł Włodzimierz Bernacki poinformował, że kandydatura Krzysztofa Kokoszki zyskała akceptację ponad 2/3 składu komitetu terenowego PiS w Bochni.

- Krzysztof Kokoszka z racji pełnienia funkcji komendanta państwowej straży pożarnej w Bochni był zobligowany do zachowania bezpartyjności. Znany jest jednak z poglądów konserwatywnych, stąd też środowisko polityczne PiS w Bochni nie miało wątpliwości co do możliwości kandydowania Krzysztofa Kokoszki na ten bardzo ważny urząd - przyznał Włodzimierz Bernacki.

Trzy podstawowe kierunki

Jakiej Bochni chce kandydat PiS? - Chciałbym, żeby Bochnia była miastem prężnie rozwijającym się, coraz bardziej nowoczesnym i chciałbym, żeby Bochnia przez inne miasta z województwa małopolskiego była postrzegana jako miasto, które nie boi się nowatorskich rozwiązań, różnego rodzaju nowinek i robi to wszystko po to, żeby mieszkańcom i osobom, które tutaj przebywają, bo przecież jest coraz więcej turystów, żeby żyło się i przebywało jak najlepiej - powiedział Krzysztof Kokoszka.

Poniżej fragment konferencji prasowej:

Formalnie kampania wyborcza jeszcze nie ruszyła, bo premier nie wyznaczył terminu wyborów (prawdopodobnie będzie to 21 października). Na prezentację programu wyborczego jest więc za wcześnie, ale Krzysztof Kokoszka zdradził już trzy podstawowe zagadnienia, którymi chciałby zająć się jako burmistrz: komunikacja (łącznik autostradowy, parkingi, bezpłatna komunikacja miejska), środowisko (wymiana pieców starego typu) oraz kwestie społeczne i rekreacyjne (budowa żłobka, mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus, dostosowanie obiektów do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie bazy sportowej w Chodenicach).

Kim jest Krzysztof Kokoszka?

Krzysztof Kokoszka ma 49 lat, od 1996 r. jest mieszkańcem Bochni. Absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, ponadto skończył studia podyplomowe z zakresu informatyki (AGH), zarządzania firmami (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) oraz bezpieczeństwa i higieny pracy (Krakowska Szkoła Wyższa).

Ma za sobą 28 lat służby w straży pożarnej, z czego ponad 14 lat kierowania Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Szefem bocheńskiej jednostki był od 15 listopada 2003 r. do 31 stycznia 2018 r., kiedy odszedł na emeryturę. Nie jest i na razie nie zamierza być członkiem PiS.

Krzysztof Kokoszka to na razie jedyny znany rywal obecnego burmistrza Stefana Kolawińskiego, który już w styczniu zadeklarował walkę o reelekcję. Obecny gospodarz miasta rządzi nim drugą kadencję i widzi się w tej roli także w kolejnych latach.

Czytaj również:

Krzysztof Kokoszka kandydatem PiS na burmistrza Bochni

comments powered by Disqus

Najnowsze