Wydarzenia

Bochnia: W lipcu 998 wniosków o świadczenia z programu "Dobry Start"

Mirosław CISAK

Prawie 1000 wniosków online o świadczenia z programu „Dobry Start” (300 zł na każde dziecko) wpłynęło w lipcu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni. O wsparcie dla uczniów rozpoczynających rok szkolny można ubiegać się przez internet od 1 lipca, a od 1 sierpnia wnioski można również składać drogą tradycyjną (w formie papierowej).

Program „Dobry Start” to 300 zł wsparcia na każde uczące się dziecko. Rodziny otrzymują pieniądze na skompletowanie wyprawki szkolnej bez względu na dochód. Wsparciem objętych jest w Polsce w sumie ok. 4,6 mln uczniów.

Świadczenie przysługuje na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymują świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia.

300 zł nie przysługuje na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu.

Wnioski można składać online od 1 lipca (przez stronę empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną) oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w formie papierowej). Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

W Bochni wypłatą świadczeń zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W lipcu przyjęto 998 wniosków online. MOPS wypłacił już 1019 świadczeń w 729 rodzinach (na jednym wniosku można wpisać więcej niż jedno dziecko).

comments powered by Disqus

Najnowsze