Wydarzenia

1000 zł nagrody za ujawnienie twórcy paszkwilu na starostę Ludwika Węgrzyna

Mirosław CISAK

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn wyznaczył 1000 zł nagrody dla informatora za ujawnienie twórcy lub twórców paszkwilu na jego temat. Szkalujące ogłoszenia pojawiły się w zeszłym tygodniu na kilku przystankach autobusowych w Bochni i okolicznych miejscowościach. W poniedziałek sprawa została zgłoszona na policję.

Przypomnijmy: W zeszłym tygodniu na kilku przystankach autobusowych w Bochni i okolicznych miejscowościach pojawiły się paszkwilowe ogłoszenia szkalujące starostę bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Ktoś napisał o nim: „Złodziej i oszust co okrada was z podatków a do tego zabiera je do swej kieszeni”.

- Kampania wyborcza zeszła na poziom powiatu. Brudna kampania, najbardziej brudna jaką sobie można wyobrazić. Natomiast co do samej treści to ktoś kto to napisał nie ma bladego pojęcia o tym, czym zajmuje się powiat, który nie jest organem podatkowym, w związku z tym dostępu do podatków nie ma. To świadczy o tym, że pisał to jakiś idiota - skomentował w rozmowie z Bochnianin.pl Ludwik Węgrzyn i zapowiedział zgłoszenie sprawy organom ścigania.

W poniedziałek starosta Ludwik Węgrzyn złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni zawiadomienie w tej sprawie.

Dzień później poinformował o wyznaczeniu nagrody za ujawnienie twórcy lub twórców paszkwilu.

Czytaj również:

Paszkwil na Ludwika Węgrzyna. Początek brudnej kampanii wyborczej?

comments powered by Disqus

Najnowsze